Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boyu Uzatmak İçin

Posted by on Ocak 25, 2013 | 0 comments

Boyu Uzatmak İçin

Boyu uzatmak için pek çok araştırma yapılmıştır. Boy Uzatma Formülü ise bu araştırmaların derlenmiş halidir denilebilir. İnsanlar yüzyıllar boyunca dış görünüşlerine önem vermişlerdir ve vereceklerdir de. Dış görünüş sağlıklı ve yetkin bir birey olma sembolü olarak gösterilmiştir. Uzun boylu, kendinden emin bir biçimde yürüyen insanların çekingen ve kendine güvenmeyen insanlara göre çevresindekileri etkileme ( -ilk bakışta-) oranının daha yüksek olduğu tespit edilmiştir. Boy uzunluğunun karşıdaki insanı etkilemesi konusunda farklı görüşlerde ortaya atılmaktadır.

Boyu Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

Temel soru budur. İnsanların sahip olduğu genetik bir boy potansiyeli olduğu savunulur. Anneden, babadan, deden gelen genler ulaşılabilecek potansiyel boy uzunluğunu belirler. Yakın zamana kadar bu görüş kabul edilmekteydi. Her şey genlere bağlanıyordu. Ancak daha sonra yapılan araştırmalar, Genlerin sadece tek başına etkili olmadığını göstermiştir. Özellikle ergenlik döneminde kazanılan yaşama alışkanlıkları insanların ergenlik dönemi sonrasına da etki etmektedir.

Bu nedenledir ki anneler babalar ergenlik dönemi ve öncesinde çocuklarını çeşitli spor aktivitelerine kayıt ettirirler. Bunun canlı öneklerin çevrenizde de görmüşsünüzdür. Kızınız ya da oğlunuzun sınıf arkadaşları içinde boy olarak bariz farklı 3-4 çocuk vardır. Biraz sohbet ettiğinizde 2-3 senelik bir spor geçmişi olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla

boy uzatma formülü e-kitabı

 

Boy uzatmak için spor yeterli mi?

Sporu sadece boyu uzatmak için yapılan bir aktivite olarak değerlendirmemek gerekiyor. Erkenyaşlarda spor kültürü alan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durdukları, disiplinli bir hayat sürdüklerini görebiliyoruz. Spor tek başına boyu uzatmak için yeterli değildir. Genler için söylenenin aynısını diğer tüm etkenler için de söyleyebiliriz. Sporla birlikte çocukların ve yetişkinlerin atması gereken adımlar vardır.

Boyu Uzatmak İçin Dengeli Beslenme ve Düzenli Uyku

Büyüklerimizden duyduğumuz bir söz vardır. Özellikle bebekler ve çocuklar için söylenir. “Çocuklar uykuda büyür”. Çok büyük bir ihtimalle onların laboratuvarları yoktu. Ya da bilimsel araştırma kulüplerine üye değillerdi. Sadece nesilden nesile aktarılan gözlemlerine dayanarak bunları söylerlerdi. Bilimsel araştırmalar bu söylemin şehir efsanesi olmadığını ortaya koymuştur. Uyku sırasında salgılanan hormonların vücudun yenilenmesi ve geliştirilmesi için son derece önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Boyu uzatmak için düzenli uyku şarttır. Çocuklara erken yat dendiğinde aldığımız tepkileri hepimiz biliriz. Ancak bu tür bir disiplinle ergenlik döneminde boy kısalığı ile karşı karşıya kalan çocuklar kendilerine daha dikkatli bakabilirler. İlerleyen dönemlerde de faydasını görecekleridir. Uyku sadece boy uzaması için şart değildir. Sağlıklı bir gelişimin de temelidir.

Dengeli beslenmenin faydalarını sanırım anlatmaya gerek yok. Hepimizin bildiği ama uygulamadığı bir beslenme şeklidir. Erken yaşlarda bu tür bir disiplini alan gençler yaş almaya başladıkça faydasını muhakkak göreceklerdir. Hastalıklardan korunmak, sağlıklı bir beyin ve vücut gelişimine sahip olmak için dengeli beslenme önem taşımaktadır.

Boy Uzunluğunu Problem Haline Getirmeyin

Boy uzunluğunu sorun haline getirerek yaşamak insanın elinde var olan potansiyeli değerlendirememesine sebep olur. Yapabileceği, başarılı bir biçimde yapabileceği diğer aktivitelerin önüne geçer. Size başarılı ve bir o kadar ünlü kısa boylu insanların listesini verebilirim. Boylarını kafalarına taksalardı şu anki yerlerinde olamazlardı.

Boy Uzatmak İçin Boy Uzatma Formülü

Yukarıda yazı içinde şu ana kadar anlattıklarım aslında buz dağının görünen kısmıydı. Boy uzatma ile ilgili olarak hazırlanmış son derece detaylı ve başarılı bir e-kitap var. Kitabın ismi Boy Uzatma Formülü. Boy uzatma ile ilgili yapılması gereken her şeyi anlatan bir e-kitap. İçinde Büyüme hormonunun nasıl tetikleneceği, Duruş bozukluklarının nasıl giderileceği, Boy uzatıcı yiyecekler, boy uzatan spor hareketleri, boy uzatan egzersizler hem anlatılmış hem de videoları ile gösterilmiş. Kitap hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın. Boy uzatmak için tüm detaylı bilgiler kitapta mevcut.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir