Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy uzatma – 4 Etkili Yöntem

Posted by on Temmuz 28, 2012 | 10 comments

Boy uzatma

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Boy uzatma teknikleri doğru kullanıldığı takdirde gelişme sağlamak mümkündür. Uzmanlara göre boy uzamasının farklı etkenlere bağlı olduğunu belirtmiştik. Genetik faktörler en önemli etkenlerden biri olmakla birlikte tek etken değildir. Eşlik eden diğer faktörlerle beraber insan boyunun sınırları çizilmektedir. Dolayısı ile vücudunuzun potansiyeline ulaşabilmesi için yapmanız gerekenler var. Neler yapmanız gerektiği 90 Günde Hızlı Boy Uzatma kitabında  detaylı olarak anlatılmış durumda.

Ne Yaparsam Boyum Uzar?

Sitemizi ziyaret edenlerin en sık sorduğu soruların başında “Boy uzaması için 17 yaşına kadar ve 17 yaşından sonra ne yapmalıyım?” sorusu geliyor. Bizde tüm sorulara tek tek cevap vermek yerine genel bir yazı hazırlamaya karar verdik.

Sana Yardımcı Olacak 4 Etkili Yöntem

Aşağıdaki 4 yöntem sayesinde insanlar genetik potansiyel uzunluklarını yakalayıp geçebiliyorlar. Nedir bu yöntemler, detaylarını vereceğimiz 4 etkili boy uzatma yöntemini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Spor ve Egzersiz
 • Dengeli beslenme
 • Düzenli uyku
 •  90 günde hızlı boy uzatma kitabı

Spor ve Egzersiz

Sporun insan boyunu hangi dönemlerde ne kadar uzattığı konusunda çok soru alıyoruz. Ergenlik dönemi son nokta olarak algılanmış durumda ancak bu söylem tam olarak doğruyu yansıtmamaktadır. Ergenlik döneminde en yüksek performansın alındığını söylemek daha doğru olacaktır.

Konunun uzmanlarına göre;

 • Yüzme
 • Tekme atmayı gerektiren sporlar
 • Basketbol
 • Voleybol
 • Bisiklet
 • Su topu

gibi sporlar, zıplama ve germe hareketlerinin ağırlık olarak yapıldığı sporlardır. Kemiklerin etrafını saran kaslar, bu spor dalları ile gerilmekte ve kemikleri uzamaya zorlamaktadır. Boy uzamasını baskı altına alan spor dalları olarak Halter gösterilmektedir.

Boy uzatma için sadece spor yapmak yeterli değildir. Önemli ölçüde katkısı olsa da diğer faktörlerinde devreye sokulması ve programlı bir şekilde uygulanması gerekir.

Siteyi gezerek tüm spor ve egzersiz hareketlerini görmen mümkün. Ama sayfa sonundaki linklerde senin için bazı egzersizlere örnekler verdik.

Dengeli Beslenme

İnsan vücudunun farklı gıda türlerine ihtiyacı olduğunu bilmeyen kalmadı. Tek tip besin gurubu ile beslenmek vücudun büyümek, uzamak ve güçlenmek için ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılayamıyor.

Kalsiyum, protein gibi besinler kemik uzaması ve dayanıklılığın artması konusunda yardımcı olmaktadır. Süt, beyaz peynir gibi kalsiyum açısından zengin besinleri öğünlerine dahil etmelisin.

Öte yandan kalsiyum ihtiyacını karşılayacak başka besinlerinde olduğunu hatırlatmak isteriz.

Düzenli Uyku

İnsan vücudu uyku sırasında kendini onarır ve gelişir. Sürekli çalışan vücudumuza dinlenmesi için vakit tanımazsak vücudumuz aldığı enerjiyi onarım işlemlerini yerine getirmek için harcar. Dengesiz beslenme ile birlikte düzensiz uyku vücudun gelişiminin önündeki engeldir.

Büyüme hormonun uyku sırasında maksimum seviyede salgılandığı deneylerle ispatlanmış durumda. Günlük 8 saat uyku ihtiyacının karşılanması olmazsa olmazlar arasında yer alır.

90 Günde Hızlı Boy Uzatma Programı

Zaman zaman bildiğimiz şeyleri görmezden geliriz ya da uygulama sırasında tembelliğe kaçarız. Uygulamaya başlasak bile neyi ne zaman yapacağımızı, nereden başlayacağımızı bilemeyiz.

İşte hızlı boy uzatma programı kitabı sana ihtiyacın olan çalışma ve beslenme düzenini liste halinde veriyor olacak. Kitabı okumaya başladığında kendine uygun programı oluşturarak kısa boylu olmak derdinden kurtulabilirsin.

Boy uzamasının önündeki diğer bir engelde duruş bozukluğudur.  İlk başta komik gibi gözükse de sadece duruş bozukluğunu kalıcı olarak düzeltmek sana 3-4 cm kazandıracaktır. Şimdi hemen aklına ” ne gerek var kitaba dik dururum olur biter” düşüncesi gelebilir.

Dik durmaya çalışmak beyninin ve vücudunun iradesi ile otomatik olarak yapılmadıkça, ancak sen dikkat ettiğinde dik durabilirsin. Diğer durumlarda farkına varmadan yine duruş bozuklukları sergilemeye devam edeceksin. Bu kitap sayesinde duruşunu otomatik olarak düzeltecek ve avantaj sağlayacaksın.

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla

boy uzatma 4 etkili yöntem

Uyku, büyüme Hormonu, Yemek rejimi

Diğer faktörler içinde önemli olarak öne çıkanları başlıkta görebilirsiniz. Hangi yiyecekleri ne zaman ve ne kadar  tüketmeniz gerektiğini, düzenli uyku ile ne anlatılmak istediğiniz, büyüme hormonunu tekrar nasıl tetikleyebileceğinizi boy uzatma sporları egzersiz programı ile birlikte kitabın içince bulabilirsiniz.

Umarız  aradığın cevapları bulabildin. Kitap ile ilgili olarak detaylı açıklamaları ana sayfadan temin edebilirsiniz. Dilersen boy uzatma tekniklerini içeren kitabı kendi sayfasından da araştırabilirsin. Boy Uzatma kitabı için tıklayın…

Benzer Konular:

10 Comments

 1. Ben 13 yaşındayım 1.53 boyundayım boyum normalmi çok mu kısa ?

  • Kısa tatlım ? 13 yaşındaki bir kızın genel boyu 1.60’yi geçmek zorundadır .

   • iyi fikirrr

 2. Boyum uzun osun diye sallansam olur mu ki?

 3. cok sut icsem,ziplasam ve protein agirlikli beslensem uzar miyim?

  • Tabi ki ; akşam yatmadan önce bir bardak tam yağlı süt iç , sabah kahvaltıda yulaf ezmesi veya haşlanmış yumurta yemelisin. Öğlen yemeğine kadar 30dakika koşup 10dakika ıp sağlayabilirsiniz. Öğlen yemeğinde sebzeli makarna veya tavuk yemekleri yiyebilirsiniz. Düzenli olarak dış fircalamalisin . 30dakika güneşin altında durmalısınız . Haftada 2kez banyo yapmalısınız . Bu dediklerimi 1hafta uygularsan +7 cm uzayacaksin . Teşekkürler

   • ben de 16 yaşındayım sizin dediğinizi denesem benimde boyum uzarmı

 4. Benim yaşım 22 kitaptakileri uygulasam boyun uzarmi

 5. Yaşım 16.5 boy 1.74 sizce daha uzarmıyım hocam saygılar…

 6. Yaşım 15 bıyum 165 cm uzarmıyım hocam

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir