Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy uzatma

Posted by on Temmuz 28, 2012 | 8 comments

Boy uzatma

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Boy uzatma teknikleri doğru kullanıldığı takdirde boyun uzaması mümkündür. Uzmanlara göre boy uzamasının farklı etkenlere bağlı olduğunu belirtmiştik. Genetik faktörler en önemli etkenlerden biri olmakla birlikte tek etken değildir. Eşlik eden diğer faktörlerle beraber insan boyunun sınırları çizilmektedir. Dolayısı ile vücudunuzun potansiyeline ulaşabilmesi için yapmanız gerekenler var. Neler yapmanız gerektiği boy uzatma formülü e-kitabında detaylı olarak anlatılmış durumda.

Boy uzatma sporları nasıl yardımcı oluyor?

Site ziyaretçilerinden gelen sorular üzerine bu yazıyı hazırlama gereği hissettik. Diğer yazılarımızda eksik kalan yerleri bu yazı ile tamamlamak istiyoruz. Öncelikle boy uzatma sporlarının insan boyunu hangi dönemlerinde ne kadar uzattığı konusunda çok soru alıyoruz. Ergenlik dönemi son nokta olarak algılanmış durumda ancak bu söylem tam olarak doğruyu yansıtmamaktadır. Ergenlik döneminde en yüksek performansın alındığını söylemek daha doğru olacaktır.

Konunun uzmanlarına göre, boy uzatma sporları olarak dilimize yerleşmiş olan;

 • Yüzme
 • Tekme atmayı gerektiren sporlar
 • Basketbol
 • Voleybol
 • Bisiklet
 • Su topu

gibi sporlar, zıplama ve germe hareketlerinin ağırlık olarak yapıldığı sporlardır. Kemiklerin etrafını saran kaslar, bu spor dalları ile gerilmekte ve kemikleri uzamaya zorlamaktadır. Boy uzamasını baskı altına alan spor dalları olarak Halter gösterilmektedir.

Boy uzatma için sadece spor yapmak yeterli değildir. Önemli ölçüde katkısı olsa da diğer faktörlerinde devreye sokulması ve programlı bir şekilde uygulanması gerekir.

Boy uzatma formülü kitabı

Boy uzatma formülü yazısında detaylı bir şekilde değindiğimiz “Boy uzatma formülü kitabı” yukarıda sayılanlar ve daha fazlası ile 6 haftada 7 cm boy uzaması sağlamaktadır. Boy kısalığının en önemli sebeplerini ırklara göre incelemiş ve boyu uzatmak için neler yapılması gerektiğini çok sade ve yalın bir diller anlatmıştır.

Duruş bozuklukları boy kısalığının önemli sebepleri arasında gösterilmektedir. İlk başta komik gibi gözükse de sadece duruş bozukluklarınızı kalıcı olarak düzeltmek size 3-4 cm kazandıracaktır. Şimdi hemen aklınıza ” ne gerek var kitaba dik dururum olur biter” düşüncesi gelebilir. Dik durmaya çalışmak beyninizin ve vücudunuzun iradesi ile otomatik olarak yapılmadıkça, ancak siz dikkat ettiğinizde dik durabilirsiniz. Diğer durumlarda farkına varmadan yine duruş bozuklukları sergilemeye devam edeceksiniz. Bu kitap sayesinde duruşunuzu otomatik olarak düzeltecek ve avantaj sağlayacaksınız.

boy uzatma

Uyku, büyüme hormonu, yemek rejimi ve Boy uzatma

Diğer faktörler içinde önemli olarak öne çıkanları başlıkta görebilirsiniz. Hangi yiyecekleri ne zaman ve ne kadar  tüketmeniz gerektiğini, düzenli uyku ile ne anlatılmak istediğiniz, büyüme hormonunu tekrar nasıl tetikleyebileceğinizi boy uzatma sporları egzersiz programı ile birlikte kitabın içince bulabilirsiniz.

Umarız “boy uzatma” ile olarak eklediğimiz bu yazıda aradığınız cevapları bulabildiniz. Kitap ile ilgili olarak detaylı açıklamaları ana sayfadan temin edebilirsiniz. Dilerseniz boy uzatma tekniklerini içeren kitabı kendi sayfasından da araştırabilirsiniz. Boy Uzatma kitabı için tıklayın…

Benzer Konular:

8 Comments

 1. Ben 13 yaşındayım 1.53 boyundayım boyum normalmi çok mu kısa ?

  • Kısa tatlım ? 13 yaşındaki bir kızın genel boyu 1.60’yi geçmek zorundadır .

 2. Boyum uzun osun diye sallansam olur mu ki?

 3. cok sut icsem,ziplasam ve protein agirlikli beslensem uzar miyim?

  • Tabi ki ; akşam yatmadan önce bir bardak tam yağlı süt iç , sabah kahvaltıda yulaf ezmesi veya haşlanmış yumurta yemelisin. Öğlen yemeğine kadar 30dakika koşup 10dakika ıp sağlayabilirsiniz. Öğlen yemeğinde sebzeli makarna veya tavuk yemekleri yiyebilirsiniz. Düzenli olarak dış fircalamalisin . 30dakika güneşin altında durmalısınız . Haftada 2kez banyo yapmalısınız . Bu dediklerimi 1hafta uygularsan +7 cm uzayacaksin . Teşekkürler

   • ben de 16 yaşındayım sizin dediğinizi denesem benimde boyum uzarmı

 4. Benim yaşım 22 kitaptakileri uygulasam boyun uzarmi

 5. Yaşım 16.5 boy 1.74 sizce daha uzarmıyım hocam saygılar…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir