Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy uzatma ve duruşun önemi

Posted by on Ağustos 3, 2012 | 0 comments

Boy uzatma ve duruşun önemi

Boy uzatma ve duruşun önemi yazımızda ağırlıklı olarak duruş bozukluklarının omurga üzerindeki etkilerinden ve duruş bozukluklarını nasıl düzeltebileceğimizden bahsedeceğiz. Öncelikli olarak şunu belirtmeliyim ki, eğer duruş bozukluğunuz varsa duruşunuzu düzelterek kemiklerinizde hiç bir uzama olmasa bile 3-4 cm boy uzaması sağlayabilirsiniz. Bunu hemen şu anda yazıyı okurken deneyin. Bir çoğumuz gibi bilgisayar karşısında otururken, kürek kemikleriniz öne doğru sarkmış ve kamburunuz çıkmış durumdadır. Şimdi kürek kemiklerinizi arkaya doğru atın, omurganızı ve başınızı dikleştirin. Farkı görebildiniz mi?

Otururken yapılan bu hatalı duruşu, gündelik hayatta da ayakta dururken farkında olmadan sergiliyoruz. Gün boyu ayakta durmak, oturmak vb gibi baskılar omurgamızı eğmemize ve kambur durmamıza sebep oluyor. Zamanla bu duruş şeklini vücudumuzun doğal pozisyonu gibi kabul ediyor ve boyumuzun normal potansiyelinin altında kalmasına sebep oluyoruz.

Boy uzatmak için duruşunuzu düzeltin

boy uzatma ve durus bozukluklarıKambur durmak hem sağlıklı sorunlarını beraberinde getirir hem de dış görünüm olarak son derece zayıf bir hal oluşturur. Başı önde, kürek kemikleri çökmüş ve kambur duran birisini gördüğünüzde onun ruh hali hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Aynı düşünceler başka insanların sizin hakkınızdaki öngörülerini de etkilemekte. Boy uzatma ve duruş bozukluklarının giderilmesi için yapmak gerekenlere geçmeden önce ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Boyunuzu kendinize çok fazla dert etmeyin. Fiziksel durumunuzu kafanıza çok fazla takarak kendinizi kahretmenin hiç bir anlamı yok. Yapabileceklerinize bakın ve pozitif olmaya çalışın. Bu söylediklerimden kendinizi salın, bırakın gitsin anlamı çıkmamalı. Bu tür sıkıntıları üzerinizde tutmak yerine su gibi üzerinizden akıtın ve kendinizle barışık olun. Bunu yapmak bile başınızı ve vücudunuzu dik tutmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede duruş bozukluklarını gidermek için ilk adımı atmış olacaksınız.

Omurga boyu uzatma egzersizleri

“Boy uzatma” formülü kitabında bahsedildiği gibi, boy uzunluğu büyük oranda genetik faktörlere bağlıdır. Anne ve Babası kısa olan birisinin kitapta anlatılan yöntemlerle 1.85 boya sahip olmasını beklemek biraz hayalcilik olacaktır. Kitap bunun yerinde çok gerçekçi çıkarımlara dayanarak boy uzunluğu üzerinde etkileri olan diğer faktörlerin üzerinde durmaktadır. Bunlardan bir tanesi de duruş bozukluklarıdır. Duruş bozukluğu hatırladığınızda duruşunuzu değiştirerek değiştirebileceğiniz bir durum değildir. Bunu bir yaşam tarzı olarak benimsemeli ve kitapta anlatılan bilimsel tekniklerle beslemelisiniz.

Şimdi önereceğim omurga boyu uzatma egzersizleri siz de kalıcı bir etki yaratmayabilir çünkü farkında olmadan 10 dakika sonra vücudunuzu eski haline sokacaksınız. Bu teknikleri kalıcı hale getirmek ve sabırla uygulamak zorundasınız.

  • Kürek kemiklerinizi arkaya doğru atın
  • Başınızı ve omurganızı dik tutun
  • karnınızı içeri doğru çekin

Geçici olan bu yöntemi, büyüme hormonunun salgısını tetikleyerek, doğru hareketleri doğru zamanlarda yaparak, uyku düzeninize önem vererek, doğru besinleri tüketerek kalıcı hale getirebilirsiniz. Bahsettiğiniz omurga bölgesi tüm boy uzunluğunun %35’ine denk gelmektedir. Ufak bir doğrulma bile boy uzunluğuna ciddi derecede etki etmektedir.

Boy uzatma formülü kitabı ve duruş bozuklukları

Bahsettiğim e-kitap, verdiği bilimsel tekniklerle duruş bozukluklarınızı gidermede size yardımcı olacaktır. Dilerseniz BURAYA tıklayarak kitabı inceleyebilirsiniz. Boy uzatma ve duruş bozuklukları ile ilgili detaylı bilgileri boy uzatma formülü e-kitabında bulabilirsiniz.

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla 

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir