Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy Uzatma Teknikleri

Posted by on Kasım 22, 2012 | 7 comments

Boy Uzatma Teknikleri

Her yaşta boy uzatma teknikleri konusunda araştırma yapanlar var. Boy uzaması her yaş için mümkün mü? Boyumu uzatmak için ne yapabilirim? Boy uzatma ilaçları işe yarıyor mu? Sorularına cevap mı arıyorsun, o zaman bu yazıyı sonuna kadar okumalısın.

Farklı boy uzatma teknikleri ile boy uzaması teoride ve pratikte her yaşta mümkün. Konuyu daha spesifik aldığımızda, örneğin doğal yollarla boy uzaması her yaş için geçerli değil. Önce her yaş grubu için geçerli olan boy uzatma tekniğini ele alalım…

Birinci Boy Uzatma Tekniği – Ameliyat

Boy Uzatma Ameliyatı her yaş grubu için geçerli. Her yaş grubu derken, artık kemiklerin gelişimi durmuş kişileri kast ediyorum. Kemik gelişimi durmuş kişilerde ameliyat tekniği uygulayarak boy uzaması mümkün. Bu yazımda detaylara inmeyeceğim, bu konuda detaylı anlatılmış yazımızı Boy Uzatma Ameliyatı yazımızdan alabilirsiniz.

İkinci Boy Uzatma Tekniği – İlaçlar

Piyasada boy uzatıcı ilaçlar adına birçok ürün bulabilirsiniz. Peki, bu ürünler gerçekten boy uzatıyor mu? Uzatır mı, sadece ilacı satın alıp kullanmaya başlayarak boy uzayacağını hiç zannetmiyorum. Boy uzatıcı ilaçlarda büyüme hormonunu destekleyici bitkiseller var. Fakat sadece büyüme hormonunu destekleyerek boy uzatmak yetmiyor. Mutlaka egzersizlerle desteklenmesi gerekiyor. Bu nedenle artık bazı ilaç üreticileri kutunun yanında birde yapılması gereken egzersiz programı kitapçığı beraberinde gönderiyor.

Üçüncü Boy Uzatma Tekniği – Doğal

Boy uzatma tekniklerinden bir diğeri ise doğal yollarla boy uzamasını sağlamak. Bu teknik ergenlik çağında olup kemik gelişimi halen devam eden yaş grubu için geçerlidir. Özellikle ergenlik çağın başından itibaren aşağıda sayacağım noktaları uygulayarak genetik olarak sınırlanmış maksimum boy uzunluğuna ulaşmak mümkün. Aşağıda vereceğim bilgiler tamamen bilimsel araştırmalardan aldığım bilgilere dayanmaktadır.

1. Büyüme Hormonu

Büyüme HormonuBüyüme hormonu ergenlik çağında vücudun ve organların gelişiminde önemli rol almaktadır. Doğru beslenme ile büyüme hormonunu destekleyebilir ve üretimini maksimum düzeye çıkarabilirsiniz. Büyüme Hormonunu destekleyici besinleri Boy Uzatıcı Yiyecekler yazımızdan alabilirsiniz.

2. Düzenli Uyku

Düzenli UykuErgenlik çağında genelde uyku düzeni pek ciddiye alınmaz. Çünkü o yaşlarda vücut oldukça dayanıklıdır ve tüm iç organlar (sağlıklı bir insanda) çok verimli çalışır. Fakat düzensiz uyku boy uzamanın genetik olarak ulaşabileceğin maksimum uzunluğuna ulaşmanı engeller. Neden mi? Çünkü büyüme hormonu insan uyuduktan 1 saat sonra üretkenliğini en üst düzeye çıkarır ve asıl verimi şimdi almaya başlarız. Dolayısıyla sağlıklı 8 – 9 saat deliksiz uyku uyumak boy uzamasında çok önemlidir.

3. Dik Duruş

Dik DuruşGünümüz çağında her eve bilgisayar girdi. Artıları olduğu gibi eksileri de var. Çocuk yaşlarda başlayarak uzun süreler bilgisayar başında vakit geçiriyoruz. Buda duruş bozukluğuna sebep oluyor. Duruş bozukluğunu gidererek boy uzunluğunu 3-4 cm uzatabilirsiniz. Duruş bozukluğunu gidermek için en iyi yöntem boy uzatma egzersizleri dir. Bunun denemesini hemen şimdi yapabilirsiniz. Normal duruş pozisyonunda boyunuzu ölçün, ve daha sonra dik duruşta boyunuzu ölçün. Eğer burada bir fark görünüyorsa duruş bozukluğunuz var demektir. Duruş bozukluğunu gidermek için yapabileceğiniz bazı egzersizleri Boy Uzatma Egzersizleri yazımızdan alabilirsiniz.

4. Boy Uzatma Egzersizleri

Boy Uzatma egzersizleriGenetik olarak sınırlanmış boy uzunluğumuza ulaşmak için en önemli faktörlerden biri boy uzatma egzersizleri diyebiliriz. Spor yapmanın faydalarını hepimiz biliyoruz. Spor yaparak kan dolaşımını hızlandırıp birçok hastalığın önüne geçmiş oluyoruz. Bunun dışında eklemleri çalıştırarak fit bir vücuda sahip oluruz. Genç yaşta bunun farkına varmak zor fakat yaş ilerlediğinde spor yapmanın faydalarını fazlasıyla hissedebilirsin. Boyumuzun maksimum düzeye getirmek içinde düzenli olarak çalışabileceğimiz bir programa ihtiyacımız var. Bu konuda Boy Uzatma Formülü kitabını incelemenizi tavsiye ederim. Kitabı satın aldığınızda boy uzatma konusunda bütün bir çalışma programı satın almış oluyorsunuz. Kitapta 6 haftalık bir süreçten bahsediliyor fakat erken yaşta başlamış olanlar ergenlik çağının bitimine kadar bu egzersizleri düzenli yapmaları her açıdan faydalı olacaktır.

Gördüğün gibi eğer henüz ergenlik çağını tamamlamadıysan maksimum boy uzunluğuna ulaşmak için yapabileceğin çok şey var. Evde bilgisayar başında oturarak vaktini harcamak yerine günde 1 saatini boy uzatma teknikleri ayırarak daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilir ve ileride kısa boyundan şikâyetçi olma olasılığını ortadan kaldırabilirsin.

Benzer konular:

7 Comments

  1. güzel paylaşım olmuş teşekkürler

  2. Yaşım 15 boyum 1.66 13,14 santimlik bi omurga egriligim var sakallarim hafif çıkmış durumda annemin boyu 1.55 babamın 1.87 boyum uzarmi uzarsa nasıl yapabilirim

  3. Yaşım 12 boyum 160. Annem 157 babamsa 167. Baktığım her sitede boyumun 156 olacağından bahsediyor. Fakat ben şu an bile bu sınırı aştım. Aslında ben boyumun daha da uzayacağını düşünüyorum. Çünkü dik durmadığımı söylüyorlar. Ancak daha ergenliğe bile girmedim, Bence boyum uzaması durana kadar 167 olurum. Ya sizce?

  4. Annem 1.60 babam 1.58 bn 1 .45 boyluyum boyum uzarmı

  5. 13yaş boy 149 uzarmıyım

  6. 15 yaşındayım boyum 1.52. Babam 1.65, annem 1.62 boyum 167 felan olur mu?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir