Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy Uzatma İlaçları İşe Yarıyor mu?

Posted by on Kasım 8, 2018 | 0 comments

Boy Uzatma İlaçları Kullanılmamalı

Son dönemlerde “Boy uzatma ilaçları” furyası aldı başını gidiyor. Boy uzatma ilaçları sayesinde boyunun uzadığını öne sürenler, hayatının değiştiğini söyleyenler ortalıkta dolaşıyor. Bilim adamları ve araştırmacılar böyle bir ilacın dünya üzerinde olmadığının altını çizerek söylüyorlar.

Boy Uzatma İlaçları İçinde Ne Var?

Aslına bakılırsa kimse tam olarak ne olduğunu bilmiyor. İlaçlar internet üzerinden satılarak tehlike saçıyor. Bu ilaçları satan bazı firmalar web sitesi açarak satış yapıyor ve kısa bir süre sonra ortadan kaybolup başka bir site üzerinde satış yapıyorlar. Dolayısıyla ilaçların içeriğinin kontrol edilebildiğinden emin değilim. Geçen akşam haber kanallarından birinin akşam haberlerine de konu oldu bu ilaçlar. Mikrofon uzatılan hemen hemen herkes ilaçlarla ilgili kötü tecrübeler yaşamış. Kimisi arkadaşlarının ciddi sağlık problemleri yaşadığını kimisi kendisinin başına geldiğini anlatıyor.

Uzmanlara göre bu ilaçların iki etkisi olabilir. Ya hiç bir etkisi olmaz. Bunlar tamamen müşteriyi kandırmak adına hazırlanan boş içerikli zararsız ve yararsız haplardır. Ya da büyüme hormonu dengesini bozarak ciddi sağlık problemlerine sebep olabilecek kimyasallardır. Yukarıdaki haberi dinlediğinizde hapları kullananların ciddi sağlık problemleriyle karşılaştıklarını göreceksiniz. Hem uzmanlar hem de yetkililer bu tarz ilaçlardan uzak durulması gerektiğinin ısrarla altını çiziyorlar.

İlaçlar Ergenlik Sonrası İşe Yarar mı?

Sitemize gelen sık sorulardan bir tanesi de ilaçlar ve ergenlik sonrası dönem. Yukarıda da anlatıldığı üzere hiç bir dönemde ilaçlar kullanılmamalıdır. Uzama ergenlik dönemine göre hızlı şekilde devam eder. Ergenlik sonrasında yavaş yavaş artarak genetik uzunluğa ulaşılır. Süreç içerisinde edinilen davranışlar uzamayı etkiler. Uzmanlara göre spor ve egzersiz olumlu etkenlerdir. Tek başına yeterli mi hayır değil. Dengeli beslenme ve düzenli uykunun eşlik ettiği sağlıklı yaşam tarzı benimsenmeli.

Yüzme, basketbol ve voleybol gibi sporlar uzamaya katkı sağlayan spor dalları olarak karşımıza çıkıyor. Kimi sporlar ise erken yaşlarda yapılmaya başlandığında kıkırdaklar üzerinde baskı oluşturduğundan uzamayı durdurma yönünde etki ediyor. Özellikle 8 yaş ve altı gruplarda ağır sporların yapılması olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Sporla Boy Uzar mı?

İlaçlardan uzak durarak doğal yollardan uzama sağlanabilir. Hem sağlık korunur hem de doğal yollardan uzama sağlanabilir. İnsanların genetik potansiyel uzunluğuna erişmesinden spor ve egzersizin büyük önemi vardır. Kısacası haplar ve ilaçlar uzak durulması gereken ilaçlardır.

Kısacası doğal olmayan yöntemlerden uzak durulması tavsiye edilir.

Boy uzatma ilaçları

Boy uzatma ilaçları kullanımı tavsiye edilmiyor.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir