Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy Uzatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Posted by on Eylül 29, 2015 | 0 comments

Boy Uzatma 3 Etkili Yöntem

Boy uzatma için bilmen gereken 3 etkili yöntem. Boy kısalığından şikayetçi olan herkesin muhakkak öğrenmesi gereken 3 etkili yöntem ve daha fazlası boy uzatma kitabı içinde geniş bir biçimde anlatılmış durumda. Ancak merak edenler ve uygulamak isteyenler için basit hatlarıyla boy uzatma için yapılması gerekenleri anlatmak istiyorum. Daha önce defalarca yer verildi. Ne var ki boy uzatma kitabı içeriği merak ediliyor. Boy uzatma kitabı hakkında fikir sahibiysen buraya tıkla ve hayatını değiştir.

Boy uzatmak için etkili yöntemlere geçmeden önce boy kısalığının psikolojik etkilerinden bahsetmek istiyorum. Kısa boylu insanlar uzun boylu olanlara hep gıpta ile bakarlar. Toplu taşıma araçlarında, kalabalık alanlarda yürürken kendilerini kötü hissederler. Özgüven sorununun ve ilerleyen durumlarda başarısızlığın temel faktörlerinden biri olur. Boy uzatmak takıntı haline getirilmemelidir.

Kısa boylu insanlar kadın – erkek ilişkilerinde de sorunlar yaşayabilir. Kendini yetersiz hisseder ve karşısındaki kişiye açılamaz. O halde boy uzatmak için neler yapılması gerektiğine bakalım. Genlerinde var olan potansiyel boy uzunluğuna ulaşmak için atman gereken adımlar var.

Boy Uzatmak için Muhakkak Uygulaman Gereken 3 Yöntem

  • Uyku
  • Beslenme
  • Egzersiz

Şimdi bu 3 maddeyi açalım…

1-) Uyku – Düzenli uyku : Vücut kendini ne zaman yeniler? Geceleri uykuda… Gözlerin kapalı olarak geceyi geçirsen de vücudun uyumaz. Tüm günün hasarlarını tamir edip yenileme işlemi yaparak kendini bir sonraki güne hazırlar. Büyüme hormonu gibi hormonlar ise uyku sırasında salgılanır ve maksimum noktaya ulaşır. Büyüme hormonundan en iyi derecede verim almak içim düzenli uyumak şarttır. Gelişme çağında en az 8 saat uyunması gerekir.

8 saat uyumak tek başına yeterli değil elbetteki. Beslenme ve egzersizlerle desteklenmesi lazım. Az sonra onları da sana anlatacağım. Ama öncelikle gece uykusundan bahsetmek istiyorum. Gündüz vakitlerinde uykuda geçirilen 8 saat ile gece vakitlerinde uykuda geçirilen 8 saat arasında da büyük farklılıklar vardır. Vücut saati kendini aydınlık ve karanlığa göre ayarlar. Gündüz saatlerinde salgılanan büyüme hormonu ile gece saatlerinde salgılanan büyüme hormonu arasında fark vardır. Geceleri uykuda geçirilen 8 saatlik uyku en verimli olanıdır.

Uzmanlar geceleri kullanılan gece lambalarının renginin bile büyüme konusunda etkili olduğunu söylüyor. Bu nedenle uyuduğun ortamda ışık miktarının az olması ve doğrudan sana gelmemesi gerekiyor.

“Uyusun da büyüsün ninni!” sana komik gelse de insanlar uyurken büyüyorlar. Etrafından sana güleceklerini düşünüyorsan dillendirme ama gerçeklik payı olduğunu da sakın unutma.

2-) D Vitamini ve Kalsiyum

Her şeyin en iyisini bildiğini düşünebilirsin. Gördüklerin ve okudukların sana anlamsız geliyor olabilir. Ancak bilime karşı gelmenin “Don-kişotluk” tan farkı yok. Yel değirmenleri ile savaşmanın alemi yok. Bilimsel veriler, kemik gelişimi için gereken kalsiyum ve D vitamini miktarını ortaya koyuyor. Boy uzatıcı yiyeceklere göz atmanı tavsiye ederim.

Bebeklik döneminde D-vitamini ağızdan damla olarak veriliyor. Daha sonraki dönemlerde ise D-vitamini vücut tarafından üretilir. Üretim için gerekli enerji ise güneşten alınır. Güneşli havalarda yürümek D-Vitamini üretimini sağlar.

Kalsiyum kaynaklarını biliyorsun ama almaya üşeniyorsun. İhmal etme; Süt, peynir bilinen en etkili ve verimli kalsiyum kaynaklarıdır. Günlük olarak 2 su bardağı süt tüketmelisin.

boy uzatmak için D-vitamini ve kalsiyum şart!

3-) Boy uzatma egzersizleri

“Boy uzatmak” yukarıda sayılan 2 etkenin yanına bir üçüncüsünü eklemekle mümkün. Boy uzatma egzersizleri yazımda detaylara yer vermiştim. İlgili yazıyı okumanı tavsiye ederim. Egzersizler ve spor sayesinde el, kol, bacak ve omurga boyunda uzama sağlayabilirsin.

Boy Uzatma Kitap Tavsiyesi

Boy uzatmak ve kısa boylu olmaktan kurtulmak için 3 etkili yöntemi seninle paylaştım. Ancak bunları 1 gün yapıp 2. gün uygulamaktan vazgeçersen hiç bir faydasını göremezsin. Hareketleri ne kadar uygulayacağını tam olarak bilmen gerekiyor. Kısacası boy uzatmak için programa ihtiyacın var. Sana boy uzatma formülü kitabını tavsiye ediyorum, muhakkak okumalısın.

Boy uzatma kitabı içinde harika egzersizler, duruş bozukluğunun giderilmesi için hareketler ve etkili diet listesi var. Kısa boylu olmak istemiyorsan, boy uzatmak için boy uzatma formülü kitabını oku.

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir