Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy uzatma egzersizleri

Posted by on Ağustos 16, 2012 | 248 comments

Boy uzatma egzersizleri

Boy uzatma egzersizleri yazımızda, boy uzatma tekniklerini de içeren detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Manken, Polis, Asker gibi bazı mesleklere adım atabilmek için belirli boy şartları aranmaktadır. Son dönemlerde bu konu üzerine onlarca araştırma yapılmıştır. Peki gerçekten doğal yollardan boy uzatma egzersizleri ile boy uzatmak mümkün mü? Evet mümkün.

Boy uzatma egzersizleri , ergenlik döneminin sonuna gelmiş olsanız ve doğal büyümeniz durmuş olsa bile işe yaramaktadır. Boy uzamasını devam ettirmenin bir çok yöntemi vardır. Doğru ve dengeli beslenme ile büyüme hormonunun salgılanmasını sağlamak, düzenli uyku, egzersizler ve spor. Ben bu yazımda ağırlıklı olarak egzersizler ve spor üzerinde duracağım. Aşağıda boy uzamasına yardımcı olan sporlar ve egzersizler hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Kısa boylu olmak ya da kısa boylu olduğunu düşünmek birçok insanı mutsuz yapar. Aşağılık kompleksi hissini güçlendirir. Öncelikli olarak, kendimizle barışık yaşamayı öğrenmeliyiz. Kusurlarımıza ( – Bunların bir kusur olduğuna biz kendi kendimizi inandırırız. Neye göre kusur kime göre kusur olduğu tartışılır-) odaklanıp , pozitif yanlarımızı saklamak kendimizle mücadele etmek iç huzursuzluğumuzun ve mutsuzluğumuzun temelidir.

Herkes belirli bir uzunluğa gelmek için genetik olarak programlanmıştır. Ancak insanlar yaptıkları ya da yapmadıkları ile bu programın işlemesinin önüne geçerler. Doğal büyüme ve sonrasında yapılan yanlış hareketler, büyümeyi yavaşlatır ya da durdurur.

Burada yazılanlar geniş bir konunun sadece bir parçasını ancak oluşturabilir. Doğal yollardan boy uzatma yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Boy uzatma formülü sayfasını ziyaret edin.

Sayfada yer alanlara kısa bir bakış

 • Boy uzatma teknikleri (- Doğal yollardan boy uzaması için neler yapılmalı?)
 • İstatistiki bilgiler
 • Boy uzatan yiyecekler
 • boy uzatma egzersizleri
 • boy uzatma sporları
 • Boy uzatmanın sırlarını keşfedin

Edit 14 Eylül 2015

Gelen ziyaretçilerden aldığımız bilgilere göre sitemizde tavsiye edinilen boy uzatma formülü kitabının sahte versiyonları bulunmakta. Sitemizdeki yazıları okuyarak yöntemlerden tatmin olan ve satın almak isteyen okuyucular başka sitelerce yanlış kaynaklara yönlendirilmektedirler. Yasal ve doğru yöntemlerin anlatıldığı  boy uzatma formülü kitabını linke ya da aşağıdaki resme tıklayarak temin edebilirsiniz. Kitapla ilgili tüm açıklamalar sitemizde mevcut. İnternette dolaşan ve “Boy uzatma formülü kitabi indir“, “Boy uzatma kitabi“, “boy uzatma kitabı PDF” gibi arama kelimeleriyle ulaşılabilen bazı sitelerden yapacağını alışverişlerde sorun yaşayabilirsiniz.

Güncellenen, doğru yöntemlerin yer aldığı orjinal boy uzatma formülü kitabına sitemizden ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Diğer kitaplarla ilgili sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla

Boy uzatma egzersizleri ve duruş bozuklukları

boy uzatma egzersizleri ve duruşİyi bir duruşun fiziksel ve psikolojik birçok yararı vardır. Doğru bir duruş sırt, göğüs ve bel sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar. Ayakta dururken ya da otururken hımbıl veya çuval gibi oturmak boyu olduğundan kısa gösterir. Bunun yerine sağlıklı bir duruş pozisyonu belirlemek potansiyel boy uzunluğunu ortaya çıkartırken aynı zamanda psikolojik olarak da güçlü etkiler uyandırır.

Boy uzatma egzersizleri için basit örnek vermek gerekirse; uzun yürüyüşler sırasında omurganızı düz, kafanızı ve çenenizi yukarıda tutmaya çalışın. Bu sayede hem görüş açınız genişleyecek ve öz güveniniz artacak hemde omurgalar üzerindeki yanlış baskıyı ortadan kaldırarak uzamaya teşvik edeceksiniz. Yapmış olduğunuz bu basit egzersiz bile fazladan 2-3 cm uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Boy uzatma egzersizleri – Asılma ve Germe hareketleri

Tahmin edebileceğiniz gibi tüm Asılma ve Gerilme egzersizleri Omurilik üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu sayede hem omurga boyunun uzaması hem de duruş bozukluklarının giderilmesi hedeflenmektedir. Bu egzersizlere başlamaya karar verdiğiniz anda bunları belirli bir programa bağlı kalarak sürekli hale getirmek zorunda olduğunuzu da kabullenmelisiniz.

 • Boy uzatma egzersizleri – Askı Hareketleri

boy uzatan egzersizlerAskı egzersizi gücünü yer çekiminden alır. Yatay bir çubuğa tutunarak asılmak omurga üzerindeki baskıyı hafifletir, disklerin arasının açılmasına ve esnemesine olanak tanır. Asılma hareketinin etkisi sadece omurga üzerinde sınırlı değildir. Bacak ve kol üzerinde de uzama etkisi yaratır. Askı hareketini düz ve baş aşağı olarak iki şekilde yapabilirsiniz. Düz askı hareketinde kollar ve omurga ters askı hareketinde ise bacaklar uzama eğilimi içine girerler. Düz askı hareketini günde 5 dakika, haftada 30 dakika gibi bir düzende yapmak gerekir. Ters askı hareketini ise günde 10 dakika yapmak iyi olabilir.

 • Boy uzatma egzersizleri – Germe Hareketleri

Yoga temelli germe hareketleri oldukça yaygın kullanılan hareketlerdir. Bunları kategorize etmek gerekirse;

 1. Cobra ( Kobra ) Hareketi
 2. Köprü Hareketi
 3. Ellerin baş üzerinde birleştirilmesi hareketi
 4. Ayaklara dokunma hareketi
ÖNEMLİ!!! Eğer gerçekten doğal yollardan boy uzatma teknikleri ve boy uzatma egzersizleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız. Boy Uzatma Formülü sayfasını ziyaret etmek için BURAYA tıklayın

Boy uzatma egzersizleri - Sporlar

Uzun boylu olmayı desteklediği bilinen spor dalları vardır. Bunlara daha önceki yazılarımda ve boyuuzatmak.com ana sayfasında değindiğim için tekrar yer vermeyeceğim. Sadece bilinen bu spor dallarının isimlerini yazıyorum.

 • Yüzme
 • Plaj Voleybolu
 • Voleybol
 • Bisiklete binmek

Boy uzatma egzersizleri gerçekten işe yarıyor mu?

Büyüme hapları, boy uzatıcı haplar ya da diğer cerrahi müdahaleleri düşünmeden önce, yukarıda anlattığım yöntemlerle boyunuzu uzatabilirsiniz. Doğru duruş, günlük egzersizler ve yukarıda bahsettiğim sporlardan birni düzenli olarak yapmak boyun uzamasında etkili olacaktır. Tüm burda verdiğim örnekleri, boy uzatma egzersizlerini ve daha fazlasını boy uzatma formülü isimli e-kitap'tan öğrendim.

Benzer Konular:

248 Comments

 1. suna ekiz diyor ki:merhaba ben suna ben 19.04.1993 doğumluyum 19 yaşındayım ama boyum 1.59. boyumu utzamak ie7in ne yapmam gerekli en kısa zamanda cvbınızı bekliyorum tşkler.

  • BEN BERFİN BOY UZATMAK İÇİN DENGELİ BESLENMELİ VE SPOR YAPMALISIN MESELA VOLEYBOL BASKETBOL

   • Yaşim 14 boyum 161 acaba bundan sonra uzarmiyim yilda en fazla ne kadar uzarim acaba?

    • Adet ne zaman oldun? Çünkü adet olduktan 1 2 sene sonra büyüme kıkırdakları kapanıyor. Ama sen yine de günde 2 bardak falan süt iç aynı zamanda imkanın varsa bi yarım saat kadar bisiklet de binebilirsin. Veya kobra gerinmesi var onu 4 set halinde 20 saniye falan yapabilirsin. Umarım yardımcı olmuşumdur.

  • Meraba ben gamze 17 yasindayim boyum 1.64. Bende boyumun 1.70 kadar uzatmaya calisiyirum butun egzersizleri denedim ama bir senede 4 santim uazaybildim ve 18 yasindan sonra boy kizlarda uzamayi brakiyor su anda boyum1.68 boyumu uzatmaak icin
   Hergun yatmadan once mutlaka sut ic cok yarari var
   En azindan her gun 1 yumurta yemeye calis
   Ziplama hareketi yap
   Kos
   Bisiklet sur
   Havada asili kakiyirmus gibi, elini ayagini havaya uzat 5dk boyke dur acayip yararli
   Ben bunlari yaptim 2 senedur uzamayan boyumu 4 santim uzadi ama simdi uzatamiyirum ama durumdan memnunun

   • merhaba Gamze :)
    Yorumun gerçekten çok ümit verici oldu.Ben 16 yaşındayım seninde dediğin gibi 2 yıldır boyum uzamıyor.En son doktora gittim.Sol bileğimin röntgenini çekti ve kemiklerin kapandığını artık boyumun uzamıyacağını
    söyledi.Acaba seninde kemiklerin kapanmış mıydı hani iki yıl uzamadı sonra bu egzersizleri yaptım bi yılda 4 cm uzadı demişsin ya o yüzden merak ettim kemikleri kapanmış birindede işe yarar mı diye

    • Boyunuz uzadimi

   • Ahh cnm senin adına çok sevindim

   • bişi sorcam eler ve ayaklar nasıl ayakta bırakıyorsun bnm çok ihtiyacım var

   • Ayağımızı havaya mı kaldıralım anlamadım nasıl yapılıyo

   • Meraba benim boyum 1.60 bende polis olmak istiyorum yasim daha 14 uzaya bilirmiyim

  • Merhaba Ben 7’e gidiyorum boyum 152 ve 160 olmak istiyorum bunlar kesin yarar mı ve ne kadar zaman yapacağız nolur cevap verin önemli

  • Krdş ben bu hareketleri yarramda uyguladim 5 cm uzadi dene bence boyunu uzatabilir

  • Yaşım 14 babamla aynı boydayım anneme mi yoksa babama mı çekmiş olabilirim dayılarım uzun

  • 19 yaşındayım boyum 1.58 boyum kısa olduğu için çok mutsuzum Arkadaşlarım arasında kısa kalmak beni çok üzüyor umarım bu tavsiyeleriniz işe yarar?

  • yaşım 15 fakat boyum 153 ne yapabilirim lise bir öğrencisiyim

 2. dostum sna tavsiyem balıkların siyah etini yemen ve spor yapman benim boyum bir yıl önce 181 di su an 187 düsün farkı ozelllikle yüzme ve esneme hareketler

  • Berkay kaç dogumlusun sen

  • Senin yaşin kaç bide baligi tüm mu yiyecez yoksa sadece siyah etini mi cevap verirsen sevinirim” “

   • yiyebiliyosan hepsini yiceksin yoksa sadece siyah etini haftada 3 gün arka arkaya

    • Siyah eyi

 3. suna aynen senle aynı durumdayım bi yol bulursan banada haber ver

  • Boyun uzadimi bende kisayim

 4. ben istedigim boyda degilim bi care bulan lütfen haber versin

  • gerçekten asılarak boyumu bayağı uzatmıştım 15 sewne önce işe yarıyor ama günde 5 10 dak. arası evde uygun bir yer blusanız ihmal etymeyin veya kapı arası aparları varmış hemen alın deneyin

  • BENCE SPOR YAP ÇÜNKÜ SPOR KASLARI GÜÇLENDİRİR VE UZUN BOYLU OLMAMIZI SĞLAR

  • Surekli yuzersen ve saglikli beslenip spor yaparsan boyun cok cabuk uzayabilir benim boyum 8. Sinifta 1.47 ydi ama simdi lise 1 deyim boyum 1.60 civarlarinda basketbol oynamanin ve yuzmenin cok yarari var ama jimlastik hareketleride yapmalisin

 5. gercekten ise yariyor mu

 6. ya ben 12 yaşındayım 1.52 boyundayım boyumun kısa olduğunu düşünüyorum sizce de kısa mıı ?

  • Merhaba Nisa, şuan için boy uzunluğun hakkında endişe etmene gerek yok. Muhtemelen senin yaşında olan arkadaşlarınla aynı boylardasın, sana tavsiyem sitemizde bulunan yazıları oku. Düzenli uykuna dikkat et beslenmene önem göster ve sporu ihmal etme, bu şekilde genetik olarak sınırlanmış maksimum boy uzunluğuna erişebilirsin… saygılarımla

   • bence boyun kısa ben 14 yasındayım 8.sınıf ogrencısıyım boyum 1.77 bana gore uygun bu benım arkadasımın boyu mesela1.85 bende olsam oyo olucak

    • Sen erkeksin ama bence normal hem o kız kızlar erkekler kadar uzun olmaz..

   • selam kardeşim ben 17 yaşındayım yakında 18 e giricem boyum 1,80 – 1,81 arası boyum dahada uzarmı kardeşim ?? merak ediyorum egzersizleri yapmaya çalışıyorum

  • BEN 14 YAŞINDAYIM VEDE 65 KİLOYUM HERKES DİYOKİ BU YAŞTAN SONRA BOYUN UZAMAZ

   • Ben bira baktım çok dengeli Beslenmelisin hareketlerin cok faydası var bn 12 yaşındayım 2 haftada 2.5 santim uzadım senin yaşına bakılırsa 4 haftada 2.5 santim uzar diye tahminen ediyorum

    • hangi hatreketleri yaptın acaba ne yedin söyler misin

   • Benimde 14 yaşından 15 e kadar 3 cm uzadi aklına geldikce esneme ya da boy uzatma hareketleri yap.bende 60 kiloyum .diyen kimse sen inanma banada çok diyorlardı aldırmadım

  • Ben 17 yedi yasindayim 1.58 boyum var egzersizler yapiyorumki uzasin daha fazla formul varsa yazin.

   • evet suzan benimde boyum 1.58 ve bende 17.yasima girdim lutfen bir care goster sen ne yapiyorsun banada soyle

  • Nisayla ayni fikirdeyim ben de 12 yasindaym ama boyum 150 cm (1.45)de olabilir tam hatirlamiyorum ve okulda bazi kizlarn uzun oldugunu ve benim onlarn yaninda kisa oldugumu farkediyorum ama bazem hic bisi olmayinca insan kendine ümit vermeli benimbi arkadasim var o benden 10 cm falan kısa ama takmıyo… Neyse ben boyumun kısa oldugunu düşünüyorum bulan olursa açıklasn çok kararsızım

  • Ben 15 yaşındayım ve seninle aynı boydayım.Sen düşün..

  • Merhaba nisa benim adımda nisa adaşım bende 7 ye gidiyorum ama boyum 147 cm bence boyun gayet normal hem ben balık yiyemiyorum bundan olabilir ama süt ve ürünlerini yiyip içiyorum hala böyleyim 2 senede ancak 4 cm boy atabiliyorum haline şükret yani boyun gayet iyi

  • Yaşın küçük daha kardeşim uzar sın süt iç

 7. Merhaba. Benim boyum 150 cm aralarında yaşım 14 sizce yeterli midir ? Ayrıca adet görmüş bir bayan olarak sizce boyum uzar mı ? şimdiden teşekkürler…

  • Merhaba ben 12 yasinda 5.sinif ogrencisiyim ve.bpyum 1.64 bence sizin boyunuz biraz kisa_ben suan sinifimin en uzunuyum ve eskiden cok uzun veya cok kisa degildim naptim aslinda basit dengeli beslendim sut bal pekmez gibi seyler yedim isinma hareketlerinden sonra basket oynadim voleybol fln ise yarar mi bilmiyorum fakat futbol kesinlikle uzatmaz dediklerimi yaparsaniz insallah boyunuz uzar

  • Ben de 14 yaşındayım ve 52 kiloyu ama boyun uzamıyor

  • yeterli test yaptırmıştım rahat ol

 8. Merhaba benim boyum 1.60 yaşım 15 ergenliğe tam girmedim koltuk altımda falan kıl yok fakat cinsel bölgemde kıl var bide yüzümde sivilceler cıktı (ama 2-3 tane) kilom 36 ne yapmam lazım benim hem kilom hemde boyum uzaması için bide erkeğim :S boyumun cok acil uzaması lazım :S LÜTFEN COK ACİL yardım edin.

 9. BEN 16YAŞINDAYIM VE BOYUM 1.55 kendimi kısa hissediyorum bana cvp verin:( ne yapayım

  • Merhaba Esra, sitede yazılanları mutlaka takip etmeni öneririm… saygılar

  • Merhaba Esra boyunnun uzamasını istiyorsan meyve ve sebze yemelisin ayrıca balıkta yemelisin balık meyve ve sebze yemen boyunun uzamasına yardımcı olacaktır.

   • merhaba ben 12 yasında 151 boyundayım ve kılom 56 boyumun uzaması ıcın n yapmalıyım

    • kemık yasım 12

 10. 14 yaşındayım ve boyum 1.66 daha fazla uzamam mümkün mü?

  • Merhaba Ceren, elbette mümkün daha yeni ergenlik çağına girmişsin ergenlik çağını tamamlayana kadar vücudun gelişim halinde olacak. Genetik olarak sınırlanmış boy uzunluğuna ulaşmak için sitede bulunan konuları incele ve düzenli bir hayat sürdürmeye özen göster… saygılar

   • Cerenden daha mühim benim 13 yaşındayım ve 1.50 boyum sadece uzamak istiyorum arkadaslarım cok uzun ben kısa kalıyorum yanlarında.Çok takmış durumdayım ne yapsam uzatır boyumu en cok etki gösteren ne olur yani?

    • bol bol zipla her yerde gece yatmadan once 50. defa tum gucunle zipla ve bol bol sut ic sutu sevmiyosanda kendin yapip bir koca bardak ayran ic

    • 15 yasindayim 1.60 boyum var bundan sonra uzarmiyim ?

    • meraba ben 13 yaşına henüz girmedim ve boyum 1.47 arkadaşlarım çok uzunlar ve 2 senedir ben uzamıyorum ve dalga geçiyorlar inşallah u egsersizler işe yarar

 11. resimli anlatım için tşkler..

 12. merhaba. ben 19 yaşındayım ve boyum 1.53. yeter artık boyum uzasın. artık psikolojik olarak inanmıyor uzayacağıma. lütfen yardımcı olur musunuz bana ? :(

  • imş uzarsın

  • meraba 17 yaşındayım 1.78 boyum arksdaşlar uzatmak istiyosanız ip atlayın fsrkındsysanız hepsi zıplams lı spor basketbolcular neden uzun durmadan 2 saat zıplıyolarda ondsm hadi güveniom size

 13. Ben 13 yaşındayım boyum 1.55 boyum yaşıma göre iyimi _kaç yaşına kadar uzarım aynı zamanda ergenliğe girmiş biriyim ?? Tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyorum ____teşekürler…

  • YAŞINA GÖRE BOYUN ÇOK AZ BİR ŞEY KISA UZAMAN YAŞINA GELİNCE ORASI HERKESTE BİTER ERGENLİĞE ERKEN GİREN BİRİNDE ERKEN GEÇ GİREN BİRİNDE GEÇ BOYUNU EĞER UZATMAK İSTİYOSAN SAĞLIKLI BESLENMELİ VE YOGA HAREKETLEİNİ TAVSİYE EDERİM

 14. Bu arada kas çalıştığım zaman boyumun uzamasına engel olurmu bu sorumuda cevaplarsanız çok sevinirim ____teşekkürler.

  • kas çalışmak her zaman boyu etkiler

 15. Merhaba

  1998 Mayıs 21 Doğumluyum. Yarın tam 15 yaşıma gireceğim.
  Boyum 1.74
  1.90 olmak istiyorum .
  15 yaşımdan sonra ne kadar daha uzayabilirim?
  Evdede hergün zıplıyorum.
  Tavana tokat atıorum :D
  Kaç cm daha uzarım en az ?

  • en az 178 en fazla 186 gibi bişey olursun

  • Şuan boyun kaç acaba 5 yıl geçmiş yorumun üstünden

 16. Yav ben 14 yasindayim boyum 1.42 boyumun kisa oldugunu dysunuyorum cinsey yerimde klim var ama koltuk altimda yok bu nedir bi cevap verin bi de erkekim. :s bi de kilom 30 : S

 17. BEN 14 YAŞINDAYIM HAKAN BEY BOYUM 1.57 SİZCE BİR SORUN VARMI

 18. 19 yaşımdayım ve 178 cm boyum var ve 2014 best modela hazirlaniyorum bana sadece gerekli olan 3-4 cm bu yontemleri deneyecegim umarim basarili olurum simdiden tesekkurler :-)

 19. Bir arkadaşımdan duymuştum . Boyunuzun uzamasını istiyorsanız kesinlikle tatlı yiyecekler yemeyeceksizin. Tatlı yiyecekler yememeniz sizin hastalanmanıza sebep olur. Ve bilimsel olarakda kişi hasta olduktan sonra boy atar ..

  • adım ilayda 7.sınıfa gidiyorum boyum 1.50 boyumu uzatmak istiyorum ne yapmalıyım?? lütfen cevaplarmısınız??

 20. 14 yaşıma yeni girdim 1.48 boyundayım doktora gtitik kemik yaşım 16 çıktı sizce uzar mıyım cevap ?

 21. 17 YAŞINA GİRİCEM BİR KAÇ AYA .. BOYUM 1 59 ANNEM BABAM 1 70 VE 180 ABİM 185 BEN KENDİMİ ÇOK KÖTÜ HİSSEDİYORUM SİGARA KULLANIYORDUM UZAMAYI BİTİRYORMUŞ DİYE BIRAKTIM KISA OLDUĞUM İÇİN EVDEN DAHİ ÇIKAMYRM BY BENİ ÇOK YIPRATIYOR YAŞLI HİSSEDİYRUM UZAMAM ŞART RUH SAGLIĞIM İÇİN LÜTFEN BU YAŞTAN SONRA UZAMAZSIN DEMEYİN ÇÜNKÜ HERKES BUNU SÖYLÜYOR

 22. ben 17 yaşındayım ve boyum çok kısaa :( sevgilimde çok uzun ne yapmalıyıım :((

  • BENCE DÜZENLİ BESLENME VE BİRAZ YOGA İŞE YARAYABİLİR BALIĞIN SİYAH ETİNİ ÖZELLİKLE DE DENE

  • 17 yaş çok geç değil yemeğini saatinde yersen en fazla 8 saat uyursan her gün aynı saatte egzersiz yaparsan günde en az 2 bardak süt içersen boyun uzar.NOT:Tatlı yemiceksin tuz şeker çay kahve kesinlikle yok ekmek yemiceksin kepekli veya çavdar ekmeği ye ve ıspanak,brokoli,karnıbahar gibi yemekleri sevmeyi bileceksin.Bu arada egzersiz olarak fitness yapma boy uzamasını engeller tempolu koşu,yürüyüş,yüzme,bisiklet sürme ısınma esneme germe hareketleri,ve barfiks çekme çekemiyosan dert etme üzerinde sallanırsan çekmiş kadar olursun amaç boyun uzaması zaten :D son olarak plates boy uzatır +balık tavukda faydalı sölemeyi unuttum :D :D :D

 23. 16 yaşındayım ve boyum 1.65 kardeşim 14 yaşında ve boyu 1.80 bu haksızlık :(

  • benim de yaşım 16 boy 1.69 :(

 24. YA BEN 13 YAŞINDAYIM BOYUM 1.64 UZAMAS İÇİ NE YAPABİLİRİM

 25. ben 14,5 yaşındayım.boyum 1.70 kilom 76 ben 18 yaşıma geldiğimde kaç cm olurum en az 1.82 cm civarı olmak istiyorumda lütfen cevap verin ???

 26. YA BEN 14 YASINDAYIM BOYUM 150 COK KISAYIM ARKADASLARIM COK UZUN BUNLARI DUZENLİ OLARAK YAPSAMM AYDA KAÇ CM UZARIM

  • Bnde öyle ya boyum 1.50 ve bnde 14 yaşımdayım nasıl uzuycam yardım edin

 27. Merhaba, ben 16 yasindayim ve boyum da 1.55.Ne yapabilirim ?

 28. YASIM 18.BOYUM 1.51 BU SITEDEKI YAZILANLARI HARFIYEN YERINE GETIRIRSEM BOYUMUN UZAMASINI SAGLAR MI, LUTFEN BIR CEVAP VERIN.SAYGILARIMLA.

  • Sitede yazılanları Boy uzatma formülü kitabı sayfasından ve ağırlıklı olarak yurt dışı kaynaklardan derledik. Dengeli beslenmek, düzenli uyku, duruş bozuklarılarının giderilmesi ve boy uzaması için yapılacak olan spor / egersiz hareketlerinin size hiç bir zarar vermeyeceğini düşünürsek denemekten hiç bir zarar çıkmaz. Aksine bu bahsedilenler sağlıklı bir hayat sürmek ve uzun bir boya sahip olmak için yapılması oldukça gerekli uygulamalardır.

 29. 13 yaşındayım hiç bir ergenlik belirtisi yok boyum 1.50 kilom 45 boyumun uzaması için daha fazla ne yapmalıyım.

 30. 12 yasındayım boyum 1.55 kısa olduğmu düşünüyorum voleybol oynuyorum 3 ay boyunca yuzuyorum uzamam için ne yapmam gerekiyor balık beyaz et kurmızı et salata bolca tuketıyorum ne yapmam gerekiyor ?

  • 13 yaşına göre boyun kısa değil emin ol. Ideal bir boyun var :)

 31. 15 yaşındayım 1:80 boyum var uzamak istiyorum ne yapmam gerek ?

 32. Ben 15 yaşındayım ve 1.45 cm boyundayım.Boyumun uzaması için ne yapmalıyım lütfen hızlı cevap verirseniz MUTLU OLURUM !’!!!!!!….

 33. Merhaba, abicim benim boyum 177,8 civarı ama 184 cm olmak istiyorum. 8 haziran 97 doğumluyum acaba yapabileceğim birşey var mı? Düzenli uyku ve yüzme pek mümkün olmuyor. Fabrikasyon sütleri işe yarar mı? Evde özellikle yapabileceğim egzersizler ve beslenme şekli neler?

 34. Merhaba ben 16 yaşındayım boyun 1.60 ama model olmak küçüklükten beri hayalim boyum en fazla kaç cm daha uzar merak ediyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim,fitnes salonlarında boy uzatma paketleri görüyorum acaba ne kadar yararlı olurlar?

 35. Ben 14 yasindayim boyum 1.40 kilom 30 ne yapmam gerek?

  • aynen bende 14 yasındayım liseli olcam boyum 150 kilom 35 çok kötü ne yapmalıyım :(

 36. merhaba ben 12,5 yaşındayım 1 ekimde 13 yaşıma giricem işh. bebeken 4 kilo doğmuşum boyum da diğer bebeklere göre 2 santim uzunmuş yani anlayacağınız dev gibi doğmuşum sizce boyum yaşıma göre ideal mi kesin net bir cevap arıyorum. cevaplarsanız sevinirim. ;)

  • Boyunu yazmamışsın ki. :)

 37. ben 14 yaşındayım boyum1.48 çok kısa oldunu düşünüyorum napmam lazım

 38. Merhabalar
  Oğlum 20 yaşında 1.68 boyu 80 kg.
  şu an spor ve diyet yapıyor.acaba boyu uzar mı? ne yapabiliriz?

 39. 11 yaşındayım 1.34 boyumdayım boyumun uzaması için ne yapmalıyım

  • Ben 12 yaşındayım boyum 1.50 cm boyunun uzaması için basketball oyna mümkünse kursuna git çok yararını göreceksin :)

 40. Ben 16 yaşındayım boyum 1.70 en az 178 en çok 1.82 olmak istiyorum uzucağımı düşünmüyorum her gün yüzüyorum ama kaç dk yüzmem gerekiyor bilmiyorum barfiks çekiyorum ve üzürinde sabit duruyorum ama ne kadar durucam benim bu yaz en 7 en fazla 10 cm atmam lazım yardımcı olurmusunuz sizce boyum daha çok uzarmı

 41. Ben ters askı hareketini anlayamadım daha ayrıntılı anlatır mısın lütfen

 42. Ben 14 yaşındayım boyum 1.52 boyundayım ama ben1.70 olmak için ne yapmalıyım

 43. Ben 14 yasindayım boyun 1.58 sizce boyum nasıl uzaması icin neler yapmalıyım

 44. Ben 14 yaşındayım 5 ay sonra 15 yaşıma gircem ama boyum 1.54 kilom 58 boyumun uzamasını istiyorum ne yapmam gerek lutfen acil cevap istiyorum :(

 45. Ben bu formülü denedim 17 yaşındayım normalde 1.75 boyundaydım 1 hafta sonra 1.81 boyuna ulaştım ve ben boyumu 1.95 e kadar uzatmaya düşünüyorum.

  • Nasıl uzadığını anlatirmisin? 16 yaşındayım boyum 1.63 boyumun 1.75 civarı olmasını istiyorum wl1 haftada nasıl uzadın?

  • Bu formülle 1 haftada 6 cm mi uzadın doğru mu anladım? Eğer öyleyse lütfen acil cevap yazarsan çok sevinirim ??

  • gerçekten boyunu nasıl uzattın ben polis sınavlarına giricem boyumu 6 7 santim daha uzatmmalazım lütfen cevap veririmnisin

  • Nasil bu kadar uzadin yaa!

 46. Ben 13 yasindayim boyum 1.54 arkadaslarima gore cok kisayim korkuyorum boyum uzamaz diye sizce normal mi ya da boyum uzar mi henuz ergenlige girmedim.

 47. slm ben sude 16 yaşındayım boyumun kısalığını çok takıyordum hiç uzamayacağımı sanıyordum ve kendimi diğer insanların yanında cüce gibi hissediyordum ama sonradan korkulacak birşey olmadığını anladım günde 10 dk esneme hareketleri yaparak boyum 15 santim uzadı şuan boyum 167 bu arada sağlıklı beslendim ve diyet sözkonusu olmadı bakın arkadaşlar belki bunları yapmak zor geliyor ama oturduğunuz yerden de boyunuz uzamaz hareket halinde olmanız lazım

 48. Merhabalar ben 15 yaşında bir kızım boyum 1,64 fakat 1,68 1,70 civarlarında olmak istiyorum bunları yapmam yeterli olur mu? Adet gördüğümden dolayı boyumun uzaması durmaz değil mi?

 49. benim boyum 1.65. ve cok kısa bu dediklerinizi bi 2-3 hafta deniyicem bakalim ise yariyacakmi umarim ise yarar birde boy uzatmak icin tum gucunuzle 50 ziplayin :)

  • Gerçekten yararlı bir paylaşım olmuş bu boy konusunda takılan çok arkadaşım var

 50. Merhaba ben 16yasındayım 1.58-1.60 boyundayım uzamak için bunları yapsam yeter mi veya protein falan alsam işe yarar mı ve yararı zararı ne olur yardımcı olurmusunuz?

  • Ergenlik dönemindesin ve vücudun hala gelişim içinde buna kemiklerin dahil. Doğru egzersiz ve beslenmeyle genetik olarak sınırlanmış maksimum uzunluğuna ulaşabilirsin. Beslenme konsundan Boy Uzatan Yiyecekler makalemizide okumanı tavsiye ederim.

 51. yasim 17 boyum 1,84 yapili biriyim yani vucut calistim bir sure kilom 82. Basketbol oynuyorum potaya degebiliyorum ancak boyumun 1.90 olmasini istiyorum. Bunun icin elimden geleni yapiyorum gunde 1 litre sut, basketbol.. bundan sonra uzar miyim

  • Ergenlik dönemi 22 yaşına kadar devam ediyor. Bu dönem içinde bu yaptıklarını sürekli devam et, potansiyel mevcut. Hatta sporu hiç bırakma.

 52. TERS ASILMAYI 19 DAKİKA ARALIKSIZ YAPARSAK BEYNE Bİ ZARAR GELİR Mİ? 3’ER DAKİKALIK SEANSLARLA YAPMAK DAHA MI İYİ OLUR?

 53. Merhaba ben 18 yaşındayım ve boyum 1.55.Artık uzamak istiyorum.Kendimi çok kötü hissediyorum.Bundan sonra uzayabilir miyim söyler misiniz yüzmeye gitsem spor yapsam uzar mıyım?Hangi besinleri kullanmam ve kullanmamam gerek bilgilendirirseniz sevinirim

  • Merhaba ben 16 yaşındayım ve1 50 boyundayim 1 65 olmak istiyorum bu haraketleri yapsam ne kadar sürede uzarım 1 hafta 1 ay? Birde balık yağı ve yüzmeye gitsem uzar miyim acil bilgilendirseniz sevinirim

   • paylaşımıznız için çok teşekkürler. Gerçekten yararlı bir içerik

 54. ben 15 yaşındayım boyum okadar kısaki intahar noktasına geldim 1.34 cook kısayım nabacagım bilmiyorum

  • Babanin boyu kac bide anenin boyu kac? cunku durumun daha once okuduklarimdan cok daha ciddiy gibi gorseniyir aslinda bende kisa boyluyum cunku 3 aya 15 yaşimi tamamliyacagim ama boyum 1.51 civarinda ve kilom 40 kg. bide kizmisin yoksa erkekmi? baban ve annen 1.65 cm gecmislerse ozaman bence uzarsin cunku erkekler 21 yasina kadar uzaniyor, bide cocugumsul mu gorunusun var? yani kolunun altinda kil var mi? bende erkeyim ama cocugumsul gorunusum var boyumun 1.51 olmasina ragmen :(

  • Kardeşim daha çok var ergenliğin sonuna uzarsın daha

 55. Merhaba ben 14-15 yaş arasındayım boyum 165-170 arası boyumun 175 olmasını istiyorum. Nasıl uzatabilirim?

 56. Merhaba benim boyum 150 cm civarinda fakat 14 yasindayim kilom ise yaklasik 55 kilo. boyumun 170 – 180 cm arasi olmasini istiyorum. Uyumak faydali oldugunu biliyorum ama fazla uyuyamiyorum. boyumun uzamasi icin ne yapmaliyim? cevap alabilirsem cok sevinirim…

 57. Arkadaşlar 13 yaşındym boyum 1.38 neolur boyumun uzaması için bi yol syleyn rica ediyrm

 58. Ben 13 yasindayim boyum 1.70 boyumu 1.85 nasil yapabilirim 1 sene icinde

  • Merhabalar

   Ben 14 yaşımda 170 boyundayım hersabah 1 yumurta yiyorum günlük 3 bardak süt içiyorum boy uzaması için esneme germe hareketleri yapıyorum en fazla kaç cm olurum ?

 59. ben 12 yaşındayım boyum 159cm. babam 178, annem ise 165 cm ben 190 veya 195 cm olurmuyum eğer olmassam ne yapmalıım ?

 60. 14 YAŞINDAYIM BOYUM 164 CM 177CM OLMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM

 61. merhaba. Yaşım 19 Temmuz Ayında 20 yaşına Gircem. Boyum 1.60 kilom 54 boyumu Nasıl uzatabilirim ? yardım ederseniz çok sevinirim.

 62. ben 13 yaşındayım boyumda 156 cm. çok kısayım di mi. lütfen tardım edin bu arada kilomda 63 o da çok fazla di mi yardım edin lütfen….

  • dalga geciyorsun herhalde boyun kisa deyil tabiki, cok normal boyun hata normalden daha iyi cunku kizsin ve boyun bukadar yuksek, ben erkeyim 14 yasindayim boyum 1.52 ancak olur :( iyidir senin boyun.

 63. Merhaba. Ben 12 yaşındayım. Boyum 1.49. Kilom 34 civarı. Sizce ideal mi ? Kaç yaşına kadar uzayabilirim ? Neler yapmam gerek ? Teşekkürler..

 64. Merhaba ben 14 yasimdayim boyum 1.65 kilom 60 sizce normal mi hangi boy araliginda olabilirim ve de agirlik kaldirmiyorum artik boyum uzamaz diye sizce bu dogrumur ?

  • Ne mutlu sana boyun gayet normal, benim yasim 14 fakat boyum 1.51 civarinda, boyun normal merak etme ve uazrsin cunku biz erkekler 21 yasimiza kadar uzariz!

 65. Herkese merhaba,
  98 Ekim dogumluyum. 1.70 boyunda 59 kiloyum. Normalde basket oynamazdim ama beden dersinde her hafta herkes oynuyor bu yuzden bende oynamaya basladim. sigra alkol vb. zararli aliskanligim yok. sadece kahveyi seviyorum ayin 20 gununde iciyorum. eskiden sut iciyordum artik icmiyorum. bide uykum duzensiz genlde gece 5 saat gunduz 2 saat uyuyorum. Ne onerirsiniz ?

 66. ARKADAŞLAR YARDIM EDİN 2002 DOĞUMLUYUM VE HAYALLERİM VAR GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BOYUMUN UZUN OLMASI GEREKLİ BANA YARDIM EDİN 1.60 BOYUNDAYIM NELER YEMELİYİM 1.70 OLMAM GEREK ERGENLİĞİM HENÜZ BİTMEDİ

 67. 18 yaşıma giricem boyum 156 kemik yapım çok düzensiz doktorlar fizik tedavvi öneriiyo belimde dik durunca ağrı oluşuyo kalçamda hafif bi sakatlık var boyumun uzamasından ümidi kesmiş durumdayım bildiğiniz bir şey varsa biraz olsun rahatlamaya ok ihtiyacım var teşekkürler

 68. Ben ilknur 13 yaşımdayım 7. sınıfa gidiyorum geçen sene adet gördüm 155 boyum var daha uzarım dimi ya mesela en fazla 160 olursun falan diyolar

 69. Ben 15 yaşındayım. boyum 1.61 daha uzun olmasını istiyorum nasıl yapabilirim.

 70. Ben 16 yasindayim boyum 1.61 uyku duzenimo bozmam düzenli beslenirim sut peynir vs. Herşeyi yerim her sabah esneme harektlerimi de yaparim ama genede bi değişim olmuyor başka ne yapabilirim :/

 71. Düzenli beslıüenmek ve spor yapmak daha mantıklı tavsiye ederim.. :)

 72. Ben 14 yasindayim ve boyum 1.51 boyumu nasil uzatabilirim ? Yardima ihtiyacim var siniftaki cogu kisidende kucugum :(

  • O kadarda kısa değilsin boy uzatma egzersizleri yap her sabah yumurta ye günde 2 bardak süt iç 18 yaşına kadar 160 olursun

 73. Slm 12 yaşındayım boyum 1.50 cm sizce iyimi ? Bence özellikle basketball â gidin çok yararını gördüm ;)

 74. ben azeribaycandan adim Mezahir boyum 1.75 ve 15 yasindayim

 75. Ben 17 yaşındayım boyum 175 Ama ben 180 olmak istiyorum bu egzersizleri ne kadar devam ettirmrm gerekiyor

 76. 17 yaşındayım boyum 1.72 bu hareketleri yapsam boyum uzarmı

 77. Arkadaşlar benim bu boyla ilgili cok ciddi sıkıntım var . 16 yasindayim boyum 160 kilom 63 nr yapsam ne etsem uzayamiyorum aile hekimimvardi onada nasil uzayabilirim dedim sut icerek dedi hergun duzenli olarak sur ictim 1sene ama nafile 1 cm bile uzayamadim hatta sütten soğudum tiksiniyorum aartik. Boyumdan cok sikayetciyim ne yapabilirim.

 78. 15 yaşındayım boyum 1.50 yardım edinnn

 79. merhaba. 18 yasındayım ve 150 boyum var . kendim yuz olarak ta 15 yaşlarında gösteriyorum kimse yasımın 18 olduguna inanmıyo. ve konustugum herkes boyuun uzamicagından bahsediyo

 80. spor dallarının arasında basketbol yok basketbol boy uzamasında etkili değilmidir ? Lütfen cevap yazın önemli arkadaslar sizlerin yorumlarınıda alabilirm. :))

 81. BEN BU SENE LİSEYE GEÇECEM VE BOYUM KISA BANA NELER ÖNEREBİLİRSİNİZ BOYUM 155 CM
  BANA YARDIM EDİN SİZCE BOYUM UZARMI

 82. Ben de 12,5 yaşındayım. 7. sınıfa başlayacağım. Boyum 146-148 civarlarında. Kilo olarak çok zayıfım. 38 kiloyum. Arkadaşlarımın yanında kısa kalıyorum. Fazla yemek yemiyorum ama 1 aydır haftada 2 gün yüzmeye gidiyorum. Sütümü ve ilacımı eksik etmiyorum. Boyumun uzaması için ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olur musunuz?

 83. mereba ben 46 kiloyum boyum 155 arkadaşlarım benden uzun hatta geçen sene benden kısa olan arkadaşım beni geçti boyumun uzaması için ne yapmalıyım. 4/5 aydır aynı ölçüde lütfen yardım edin :( bu arada 2002 doğumluyum

 84. Meraba ben 15yasindayim ve boyum 1,59m
  Ama 1,70 m kadar büyümek istiyorum .
  Bana yardimci olursaniz cok Sevinirim
  Ne Yemem ve Icmem gerek ?
  Nasil Spor hareketi yapmayliyim ?

 85. Boy uzamasinda genetik te çok önemli ama egzersizleri düzenli ve istekli yapmak sürelerini uzun tutmak bazı sebze ve meyveleri tüketmek kemik gelişimi için Protein almanın yararlı olduğuna inanıyorum.ama dış gorunus anormal olmadığı sürece çok büyük sıkıntı degil bunu psikolojik sıkıntı yapmanız Size büyük zarar verir allahın adaletine inanın o herkese adaletli dir

 86. Merhaba 14 yaşındayım boyum 165 175 boyun olsun istiyorum daha uzar mıyım?

 87. Selamlar ben 15.06.2003 dogumluyum boyum 144 sizce cok mu kisayim regl olmadim kilom 34 kac cm uzarim ve ne zaman regl olrm

 88. Selam. Bu egzersizleri her yas grubu yapabilir mi? Yani yetişkinler icinde bi faydasi olur mu ?

 89. Merhaba ben Masal 14 yaşımdayım 153 cm boyundayım kilom 44 sizce normal mi ? Ve boyumu nasıl hızlı uzatmalıyım lütfen yardımcı olun

 90. 13 yasindayim 1.40 boyum var sizce aşırı mi kisa ne yapabilirim

 91. Merhabalar 15 yaşındayım ve boyum 1.65 civarı 2 abim var ve ikisininde boyu 1.80 ve 1.85 arasında ben kısa kaldıgımı düşünüyorum acaba benimde boyum 1.80’e ulaşırmı ?

 92. Arkadaşlar benim problemim cok ciddiy lutfen yardim edin. 2-3 aya 15 yaşimi tamamliyacam ancak boyum 1.50 civarlarinda veya 1.50 ancak olur tam olarak bilmiyorum. kendim erkeyim, ergenliye tam olarak girmedim sayilir cunku koltugumun altinda kil falan yok, cinsel bolgemde kil var ancak cok fazla deyil, ben 4 yilda 11-15 cm ancak uzadim sayilir. babamin boyu 1.71 civarinda annemin boyu 1.67 civarinda ablamda 18 yaşinda onun boyu 1.67 fakat o 15 yaşindayken benden daha uzun boyluydu. egzersizler yapiyorum, iyice beslenmeye calişiyorum fakat bir yarari olur mu bilmiyorum cunku 4 yildir cok az uzuyorum, sinifda sadece 3 cocukdan daha yuksey boyum var (sinifda 23 kişiyisz) ve 9 sinifa gecdim, yuzumde kil yok cocugumsul gorunuşum var hickimse bana 15 yaş vermez goren 12-13 yaşimda ancak oldugumu soyluyorlar. doktora gitdik dokotor kanimda hicbir problem olmadigini soyledi muhtemel genetik dedi, babam 15 yaşinda olurken benimle ayni boydaymiş sonra askerlike gitdikden sonra birden uzadigini soyluyor. doktorda muhtemel babama benzediyimi soyluyor ama ben yinede endişse ediyorum. lutfen yardim edin 3 yilda sizce 23 cm uzarmiyim? cunku 18 yaşimda oldugumda boyumun en az 1.70 olmasini istiyorum. sizin onerileriniz ne ve ne duşunuyorsunuz uzar miyim ve bu yaşimda bu boy normal mi??? LUTFEN YARDIM EDIN! SAYGILAR.

 93. Meraba ben batuhan 13 yaşındayım boyum 1.45 çok kısa biliyorum lütfen boyumun uzaması için yardımcı olun çok geç yatıyorum bunla alakası varmı YARDIM!!

 94. 15 yasindayim boyum 1.65 uzamak icin neler yapmaliyim veya uzar miyim? Uzamazsin diyolar

 95. Admin Bey ben 13 yaşındayım boyun 1.51 boyun kısa nasıl uzayabilir

 96. 16 yaşındayım boyum 1.61 cm daha uzarmı boyum yüzmeye gitmeyi düşünüyorum yararlı olur inşallah boyum daha uzarmı sigarada içiyorum etkisi olurmu boy uzamasına

 97. Arkadaşlar ben 13 yaşındayım boyum 1.66 kilom 48 normalim ama biraz uzunum halada uzamaya çalışıyorum bana 1.75 olursun diyorlar. Size boyumun nasıl uzadığını anlatıcam. Şimdi hergün düzenli bir şekilde bacak egzersizleri yapacaksınız en yararı sanki önünde birine tekme atıyormuş hareketi yapmak sol bacağa 40 sağ bacağa 40 defa öyle yapacaksınız. zıplayın koşun balık yiyin süt için uzuyacaksınız emin olun

 98. merhaba ben 14 yaşındayım boyum 1.55 ama kendimi çok kısa hissediyorum seneye liseye başlıyacağım cidden takıntı haline getirdim .bol bol yoğur yiyiorum süt içiyorum sizce boyum uzar mı lütfen cevap verin

 99. Mrb ben 13 yaşindayım boyum 1.60 1. 70 olmak istiyorum

 100. 15 yaşındayım boyum 157 arkadaşlarıma göre kısayım boyum uzarmı

 101. Mrb ben 21 yaşındayım boyum 159 boyum uzar mi bu yaştan sonra çok istiyorum yardimci olabilir misinizz

 102. merhaba ben gizem 14 yaşındayım 15 ime yeni gireceğim ama boyum 1.53 benimle dalga geçiyorlar sizce boyum ne zaman uzar hatta en kısa sürede uzaması için ne yapmalıyım lütfen bana yardım cı olun

 103. benim boyum üç ay önce 1.40 cm idi tekrar 3 ay sonra ölçdürdüm hala 1.40 cm okulda arkadaşlarım bana cüce kalmışsın diyorlar

  • kaç yaşında olduğuna bağlı ergenliğe girmediysen merak etme uzarsın

 104. 15 ime girecem boyum 1.81 asılı kalsam 1.88 olurmuyum

 105. Ben 22 yaşindayim ve 1,52 cm uzunluktayim memnun değilim kendimle barisikta değilim bu duruma cok özuliyorum çünku sevdiğim erkek uzun boylu bu yastan sonra boyum uzarmi? Sanmiyorum ama eyer uzuyosa ne yapabilirimki umudum yok bu saaten sonra :(

 106. Merhaba bende 16 yasindayim boyun 1.60 çok kisayim yasitlarima gore bu egzersizleri günde ne kadar sure yapmaliyim boyum uzar mi sizce lütfen öneride bulunun ?

 107. 14 yaşındayım boyum 1.60 tamam belki daha uzarım ama dev gibi arkadaşlarımı görünce daha uzun olmak istiyorum çok hoşlandığım bir oyuncu var ve onun boyu 1.90 bunu duyunca iyice takıntı haline geldi en azından bi 1.70 olmak istiyorum

 108. 16 yaşındayım 1.67 boyum uzatmak için ne yapabilium ???

 109. Slm bn baran 7. Sınıfa gidiyorum boyum 157 falan 165 170 olmak için neler yapmalıyım

 110. 13 yaşındayım boyum 1.55 boyumun uzaması için ne yapmalıyım

 111. 19 yaşındayım boyum 1,70 bu hareketleri hergün yapıyorum Ancak daha bi faydasını göremedim yalnızca burnumun boyu uzadı nedense ? :)
  Yakında burnum benden uzun olacak korkuyorum please help me :D ?

 112. Iyi gunler 17 yasindayim 153 boyum var ne yapabilirim acil ulasin

 113. Arkadaslar yasim 16. Eylulde 17 olacagim. Gecensene doktora gittim ve bana uzamamin durdugunu soyledi. O kadar hareket yaptim yuzmeye gittim hicbir artis olmadi. Ayrica prameture bebek olarak dogdum. 9 yasina kadar tedavi gordum ve boyumun esitlendigini soylediler. Daha sonra tekrar durdu. Bu yaz baskete gidecegim. Cok saglikli besleniyorum. 1 kase yogurt 1 haslama yumurta maydonoz meyveler ve yatmadan once 1 bardak sut. Hepsini uyguluyorum. Artik ailemle ameliyat dusunuyoruz. Ona da 1 yil kadar dayanmak zorundayim. 10 cm uzasam bile yeter. Baska bir doktor da 7 8 cm uzarsin dedi ama herkes farkli konusuyor. Sonuclara gore de boyum durmus. Daha yasim 16 hemde. Bilmiyorum Istanbula raporlarim gitti dun. Sonuc bekliyoruz. Artik cok yoruldum

 114. Ben 12 yaşındayım 1.42 boyum var. Kısa olduğumu düşünüyorum sence kısa miyim ve boyunun uzaması için ne yapmalıyım acill cevap ne olur.

 115. Benim yaşım 13 boyum 1.47 boyum kısamı lütfen cevap ve ne kadar uzaya bilirm he birde 35 kiloyum

 116. Genetik boy etkili fakat tam olarak o belirlemiyor benim annem ve babamın genetik boy ortalaması 151 cm 13 yaşındayım boyum 160 cm ve hala uzamaya devam ediyor ve boyunu uzatmak isteyenler için tavsiyem bol bol ip atlayın

 117. arkadaşlar bu hareketlei 1hafta yaptım ve boyum 3 santim uzadı biyik bir heyecanla devam ediyorum çok mutluyum bence herkes denesin hayatınız 1haftada çok değişecek

 118. Arkadaslar öncelikle merhaba ben 4 ay önce fitness a başladım düzenli beslendim hergün sütü ihmal etmedim bu arada yaşım 17 4 ay önce boyum 171 di şuan 174 iyi beslenmek çok önemli ve barfiks te önemli rol oynuyor

 119. merhaba ben şiln boyum 156 cm yasım 15 uzar mıyım sızce

 120. Arkadaslar benim adim canan boyum 1.50 yasim 18 ben 8santim boy almak istiyorum sizce ne yapabilirim

 121. Merhaba ben berke
  14 yaşındayım bu yıl liseye geçicem ve boyum 1.55 nasıl u hemen uzatabilirim süt ürünlerini sevmiyorum onun dışında

 122. Beyler ben 14 yasindyim boyum 1.69 tahmini boyum en son kC olur lutfen net cevap verirseniz sevinirim :)

 123. 35 yaşındayım ise girmek için 2 cm ihtiyacım var bu yaştan sonra mümkün mü

 124. Boyum 1.52 ve lise 3e basliycam bu sene ama uzayamiyorum neden bilmiyorum ve bu durum benim canımı çok sıkıyor. Yardimci olur musunuz

 125. Meraba ben Şeyda, 23.08.2003 doğumluyum boyum tam bir senedir 1.50 genetik olduğunu düşünüyorum annemle aynı boydayız babam da 10cm falan uzun dayım ve dedem uzun ama, halam çok kısa bende kız olduğum için halama çektiğimi düşünüyorum. Yani genetik olduğunu düşünüyorum. Sizce genetik olduğu için boyum yine de uzar mı yoksa böyle mi kalır basketbola gitmek istiyorum ama bu sene TEOG sınavım var çalışmaktan vakit bulamam diye korkuyorum. Yani basketbol vb. spor yapmadan boyumu nasıl uzatabilirim? Genetik olduğu için zor olabilir mi?

 126. ACİLLLL CEVAP: liseye geçtim bu sene ama tahmin edin noldu okulumdaki herkes deve gibi aralarında cüce gibi kaldım hiç kendimi bu kadar küçük hissetmemiştim herkes nerden baksan en az 175 vardır bakın en azı buysa ve ben 150 lerdeyim ne ka güzel ya okuldan soğudum kimse benle arkadaş olmak istemiyor ve alay konusu oldum diyebilirim ne yapmalıyım boyumu nasıl uzatabilirm Allah’ını seven yardım etsin Allah aşkına lütfenn

 127. Suan 15 yasindayim boyum 1.78
  Her sabah ve aksam sut arkadaslar sut
  Ve
  Voleybol veya basketbol sporlari
  Ayrica
  Demire asilma teknigi ve uyaninca esneme de cok ise yariyor.
  Tavsiue ederim…?

 128. Merhaba ben eren 17 yaşındayım ve boyum 172 annem 155 babam 167 boyunda boyumun 18 82 olmasını istiyorum röntgen çektirmedim boyum uzar mı? Cevap Verirseniz sevinirim gerçekten

 129. ben 12 yaşındayım boyum 1.60 sizce yaşıma göre boyum iyimi

 130. Merhaba,
  Ben 15 yaşındayım boyum 1,80 acaba daha uzamama imkan var mı bu egzersizler işe yarar mı bu arada boksörüm yani düzenli olarak spor ve beslenememe dikkat etmek zorundayım ama 2 yıldır boyum uzamıyo.

 131. Ben 13 yasındayım. Kilom 50. Boyum 152 arkadaşlarıma göre çoook kısayım bu egzersizlerin bana faydası ne kadar olur

 132. Ben 14 yasindayim boyum 1.56 ydi sonra 1 hafta sut ictim ve boyum 1.65 oldu sut icin cok ise yariyor ayrica ergenlige girmedigim halde uzadim arkadaslarimin hepsi benden kisalar yani ergenlige girmeden once uzamaya bakin yoksa uzayamazsiniz benden soylemesi dahada uzuyorum sut icin herkes sut icsin cok faydalii

 133. Merhaba ben onur 15 yaşındayım ergenliğime girdim boyum 1.51 lütfen yardım edin boyum uzar mı bundan sonra ?

  • Kilom 40

 134. merhaba ben yunus 12 yaşındayım boyum 150 annem160babam171 160 olmak istiyom futbol kursuna gidiyom kilom ise 39 çoook kısa sürede cevaplarınızı bekliyom

 135. Meraba benim bu sene son senem PMYO istiyorum boyum 1.61 ama 62 olmam lazım 1 cm de yeni uzadım normalde 1 cm daha kısaydım. Yaşım 17. 16 Ocak doğumluyum kısa sürede 2 cm uzamak için ne yapmalıyım asılma süt içme balık yeme bunları zaten yapıyorum rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

 136. Ben de 16 yaşıdayım ve boyum 150 cm. Sadece boyum kısa değil zayıfım da. Yaşıtlarımdan daha küçük görünüyorum. Mesela otobüste beni küçücük çocuk zannediyolar 10. Sınıfa gidiyorum 8. Sınıf gibi görünüyorum en azından 5 cm daha uzasam 5-6 kilo alsam yeter ne yabilirim

 137. Arkadaslar ben 15 yasindayim. Boyum 1,70 kilom 70 ergenlige 12 yasinda girdim. En az 1.75 olmak istiyorum sizce olurmuyum daha uzarmiyim merak ediyorum. Yorumlarinizi bekliyorum simdiden tsk.

 138. Ben 13 yaşındayım boyum 1.45 kilo 32 7. Sınıfa gidiyorum ama boyun çok kısa nasıl uz atabilirsin yardım ederseniz sevinirim

 139. Merhaba ben asya 13 yaşındayım boyum 160 arkadaşlarımın boyları benden daha uzun sizce uzrmıyım uzamak için ne yapmalıyım.

 140. ben 12 yaşındayım boyum 1.60 sizce normal mi ?

 141. 14 yasindaykm 8. Sinif ogrencisiyim boyum 160 ama 170 filan olmak istiyorum ne yapabilirim yumurtada nefret ederim bu arada saglikli beslen filanda demeyin okula gidiyorum mecburen kantin den gemek zorunda kaliyorum mecburen fast food yiyiyorum ne yapabilirim sağlıklı beslenmek dışında? ?

 142. 14 yaşında 157 cm dim şimdi 18 yasindayim boyum 184 cm
  Arkdaslar büyüme plagı kapanmamışsa kesinlikle boyunuz uzar.

 143. Merhaba , İyi günler ?

  Babamın boyu 1.65 Annemin ise 1.61 benim boyum ise 1.74 birazda olsa uzasın istiyorum.

  Yardımcı olursanız sevinirim.

 144. 14 yaşımda, 172 yim, 47 kiloyum daha ses dışında hiç bir gelişme olmadı, 185-190 arası olur muyum? Yüzücüyüm ve her gün düzenli basketbol oynuyorum, yakında Pertevniyalde oynuyucam, yardımcı olur musunuz? Pg olmak için 190 olmam lazım

 145. Merhaba ben 16 yaşındayım 1.64 boyum var 1.75 olmak için ne yapmam gerekiyor

 146. boyum 1.47 ve 13 yaşına henüz girmedim ergeniliğim bitmedi ve 2016 nın başında girdim arkadaşlarımın yanında kısa kalıyorum ve özgüvenimi yitiriyorum lütfen en etkili ne olur ve gerçekten işe yarar mı

 147. Ben 13 yaşındayım boyu 1,50 bişey bu söylediklerinz işe yararmi eğer yapsam

 148. Ben 15 yaşındayım boyum 158 aile emin de en kisayim ablam 168 annem 165 babam 180 boyum uzarmi

 149. İlk öncelik ile Boyu bukadar dert etmeyin ben 17 Yaşındayım boyum 1.71 evet kısa olabilir fakat kötü değil yada çok kötü değil ben dert etmiyorum justın bieber boy 1.75 murat dalkılıç boy 1.70 ouzhan koç boy 1.70 evet bu saydığım ünlülerden kısa olanları fakat boy onlara engel değil gibi görünüyor önemli olan bu dünyada hayatınızı kurtarmanız bu arada boy sporları yada basketbol gibi aktiveler ergenliğe girdikten sonra pekte işe yaramaz onun için boşa kendinizi yormayın sağlıklı olmak adına spor yapın fakat şunu belirteyim erken ergenliğe girenler boy kaybına erken uğrarlar bende erken ergenliğe girdim ve boyum 15 yaşında durdu aslında 1 5 yaşında sonra bir 3 cm falan attım

 150. iyi aksamlar ben 8.sınıf öğrencisiyim de boyum 1:58 boyumu uzatmak istiyorum neler önerebilirsiniz ?

 151. ben 13 yasindayim boyum 173 kilom 58 normalmi

 152. Merhaba ben 14 yaşında bir kızım boyum 164 kilom 55 civarında hedefim 4-5 santim daha uzayabilmek. Bunu gerçekten çok istiyorum. Sizce bu mümkünmü? Sorumu cevaplarsanız beni gerçekten mutlu edersiniz tavsiyelerinizi bekliyor olucam. Şimdiden çok teşekkürler??

 153. ben Berfin 14 yaşındayım ve boyum 1.61
  ben kisa oldugunu dusunuyorum burdaki bazi tavsiyeleri deneyecegim ama verebileceginiz baska tavsiyeler varmi varsa soylermisiniz cunku bpyumu uzatmaya calisiyorum simdiden tesekkurler.

 154. Ben 17 yaşındayım boyum 185 sizce 190 olurmuyum

 155. Merhaba ben bora 15 yaşıma 23haziran da girdim yani daha 1 hafta oldu boyum 167 72 kiloyum vicudumda çok yağ var bu yüzden fitnese gidiyırym asla agırlık kaldırmıyorum sadece yaglarımı erıtcek hareketler yapıyorm boyumun uzaması için ip atlıyorm barfixde asılı kalıyorum her gün süt içiyorum babamın boyu 172 annem 159 sizce 174 ü görürmüyüm ltfen cevap yazın

 156. Ben Esma. Milli sporcuyum ve türkiye şampiyonuyum. Taekwondo sporunun Poomsea dalında. 12 yaşındayım 30.01.205 doğumluyum. 7’e başlayacağım. Boyum 1.60. Esneğim ve bu egzersizleri zorlanmadan yaptım. Boyum yaşımdakilere göre kısa değil uzun. Ama ben 1.70 olmak istiyorum 1 senede 10 cm uzayamam ama deneyeceğim zaten haftanın her günü spor var. Memnunmusunuz? Bu siteden? Yani benim gibi uzamak isteyenler uzayabildimi? Teşekkürler.

 157. ben 16 yasimdayim.boyum 1.70 sizce dogalmi bu? bu yollarla boyumu uzata bilirmiyim?

 158. Merhaba ben 14 yaşında bir 1.75 boyunda erkeğim hedef 1.85 büyümek bitinceye kadar 10 cm uzarmiyim

 159. Merhaba Ben 16 yaşındayım lise 3 e gidiyorum boyum 1.66 ve en son olctuğumle 8 ay gecti olcuyorum hala ayni boyum bi ara cok süt içiyodum uzasın diye bi faydasını göremedim ne yapmam gerekiyor arkadaşlarim dalga geçip duruyor kötü oluyom hepsiyle yardım edin lütfen 10 cm falan uzamam lazım fayda gördüğüz bir şey varsa söylermisiniz lütfen

 160. Merhaba ben Merve Balım 2005 dogumluyum suan 7.sinifa gidiyorum boyum 1.56 kilom 50 haftada 2 gün voleybolada gidiyorum 1.70 yada 1.75 olmak istiyorum voleybola basladıgım dan beri 6 cm uzadım sizce daha da uzarmıyım(voleybola okul acıldıktan 2 ay sonra basladım.)

 161. merhaba ben 14 Yaşındayım köyde oturuyorum fazla spor yapmıyorum sadece koşuyorum boyum 165 cm kilom da 45 Daha da uzamak istiyorum aslında ailem kısa ama ben onlara göre biraz uzunum sizce daha da hızlı uzamam için ne yapmalıyım

 162. Boyun 1.60 14 yaşındayım, lütfen uazamama yardım edicek bir şey varsa söyleyin. Allah sizin de yardımcınız olsun.

 163. yaşım 17 187 boyum var tahmini kaça kadar uzayabilrim

 164. Arkadaşlar 12 yaşındayım cinsiyetim kız boyum 1.70 voleybol olynuyorum ve boyumun 1.80 civarı olması gerekiyor bu sporda profesyonal olarak ilgilenmem için boyum daha uzar mı ve bunları yaparsam kaç cm uzar

 165. Meraba ben büşra 16 yasindayim ama boyum 1.55 sizce bu hareketleri yaparak uzayabilirmiyim aslinda cok umutluyum bununla ilgili yorumunuzu bekliyorum.🏌️‍♀️🏋️‍♂️😊😊

  • Merhaba,

   Sitede ve boy uzatma kitabında verilen bilgiler genel olarak genetik potansiyel boy uzunluğuna erişmek için yapılması gereken hareketleri kapsamaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir