Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy Uzatıcı Yiyecekler

Posted by on Eylül 6, 2012 | 0 comments

Boy Uzatıcı Yiyecekler

Boy Uzatma Egzersizleri yazısını okuyan okuyucularımızdan gelen talep üzerine Boy Uzatıcı Yiyecekler yazısını hazırlamaya karar verdim. Egzersiz ve spor, dengeli beslenme ile desteklenmediğinde fazla bir anlam ifade etmemektedir. Bu konuda kafaların biraz karıştığını gördüm. Büyük ihtimalle sizin de kendinize sorduğunuz,  bana gelen sorulardan bir kaç tanesini burada sizinle paylaşmak istiyorum.

  • Süt boy uzatır mı?
  • Yumurta boy uzatır mı?
  • Bal boy uzatır mı?
  • Soya Fasulyesi boy uzatır mı?

Boy uzatıcı yiyecekler ile ilgili gelen sorular o kadar fazla ki, her yiyecek gurubu için cevap vermek oldukça zor oluyor. Bu nedenle genel kabul görmüş olan yiyecekleri bu başlık altına toplayarak sizinle paylaşmayı uygun gördüm.

Boy Uzatıcı Yiyecekler Nelerdir?

Uzun boylu olarak büyümek ve boy uzatmak için gerekli olan yiyeceklerin listesini aşağıda görebilirsiniz. Hemen hemen tüm yazılarımda belirttiğim gibi boy uzaması genetik faktörlere bağlı olduğu kadar diğer çevresel faktörlere de bağlıdır. Potansiyel boy uzunluğuna ulaşmak için çaba sarf edebilir ya da bilinçsizce hareket ederek ulaşmanız gereken potansiyel boy uzunluğundan uzaklaşabilirsiniz.

boy uzatıcı yiyecekler nelerdir?Proteinler boy uzatıcı mıdır? Proteinler vücudun yapı taşlarıdır. Kemik, kıkırdak ve doku oluşumunda kullanılırlar. Bu saydığım 3 başlık boy uzamasında son derece etkilidir. Zengin protein kaynakları tüketilerek boy uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Protein açısından zengin gıdalar tüketilirken karbonhidrat ve yağlı yiyeceklerden kaçınmak gerekir. Bu tür besinler protein yapılarını bozarak boy uzamasını önüne geçebilirler.

Tek başına protein ya da yiyecekler boy uzatıcı etki göstermekte yetersiz kalabilmektedir. Tam bir uyum içerisinde düzgün hazırlanmış bir program eşliğinde çalışmak boy uzatıcı etki göstermektedir. Boy uzatma formülü adlı e-kitap’ta bu yazı içerisinde yer almayan yiyecek gruplarına, büyüme hormonunun tetiklenmesine, uyku düzenine, boy uzatma sporlarına ve çok daha fazlasına yer verilmiş. Dilerseniz BURAYA tıklayarak kitabı inceleyebilirsiniz.

Boy Uzatıcı Doğal Yiyeceklerin Listesi

  • boy uzatıcı yiyecekler sütSüt: Süt, Protein açısından oldukça zengin bir doğal kaynaktır. Vücudun en önemli yapı taşlarındandır. Her gün 2-3 bardak süt içilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Yumurta: Yumurta da süt gibi iyi bir boy uzatıcı yiyecektir. Yumurta’nın akı %100 protein içerirken sarısı vücudu şişmanlatan yağ içermektedir. Bu nedenle sarısından kaçınmakta fayda var.
  • Tavuk: Tavuk, et türleri içinde en yüksek protein oranına sahip hayvansal gıdadır. Kas, doku oluşumunu ve gelişimini olumlu yönde etkiler. Her gün 100 gr tavuk eti yenilmesi önerilmektedir.
  • Soya Fasulyesi: Bitkisel gıdalar içerisinde en yüksek protein oranına sahip “boy uzatıcı yiyeceklerdendir”.
  • Koral Kalsiyum: Deniz mercanlarından elde edilen Koral Kalsiyum doğal bir kaynaktır. Kalsiyum kemik kütlesini arttırmak için son derece önemlidir. Kemik kütlesi geliştikçe kemik boyu da uzar.

boy uzatıcı yiyecekler yumurta

Protein ihtiva eden gıdalar, kemiklerin gelişmesi ve büyümesi için şart olan HGH’nin ( Human Growth Hormone -İnsan Büyüme Hormonu ) üretilmesini sağlar. HGH hipofiz bezi tarafından salgılanır ve kemik, kıkırdak, doku gibi yapıların güçlenmelerine ve büyümelerine kılavuzluk eder. Unutmamak gerekir ki büyümek için büyüme hormonu gerekir. HGH yapay yollardan (hap, şurup vb.) alınabileceği gibi doğal yollardan da alınabilir. Yapay yollardan almak vücudun hormon dengesi ile oynamak anlamına gelebilir ve içeriği elle hazırlandığı için her markaya güvenemezsiniz. Aminoasit desteği çok önemlidir ve uzman kontrolünde alınması doğru olacaktır.

Boy Uzatıcı Yiyecekler ve Boy Uzatma Formülü e-kitabı

Boy uzatma formülü e-kitabı, boy uzatmak için gerekli olan bir programı size sunmaktadır. Boy uzamasını etkileyen ve tetikleyen tüm faktörlerin incelendiği ve çözüm önerilerinin bulunduğu bu kitap 6 haftalık bir program eşliğinde boy uzatıcı yiyeceklerin de tam bir listesini vermektedir.

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla 

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir