Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Etkili 5 Bacak Boyu Uzatma Yöntemi

Posted by on Haziran 8, 2012 | 29 comments

Bacak boyu uzatma

Doğru yöntemler ve egzersizlerle bacak boyu uzatma mümkün. Boy uzaması, diğer fiziksel özellikler gibi %75 oranında genlere bağlıdır. Anne ve baba’dan gelen genler kişinin fiziksel özelliklerini %75 oranında belirler. Büyüme anne karnında başlar ve erginlik döneminin sonuna kadar hızlı bir şekilde devam eder. Son yapılan bilimsel araştırmalar ve testler ergenlik döneminde ve sonrasında boyu uzatmanın önünün açık olduğunu ortaya koymuştur.

bacak boyu uzatma egzersizleri

Bacak boyu uzatma

Bacak boyu uzatma yöntemleri

Tıp alanındaki gelişmeler boy uzatma için farklı alternatifler sunmaktadır. Bu alternatiflerin neler olduğuna geçmeden önce, doğal bir büyümeye etki eden faktörlere bakalım.

Yukarıda da bahsedildiği gibi fiziksel özellikler gen haritamıza işlenmiştir. Anne ve Babası kısa olan insanların çok uzun boylu olması beklenemez ve hiçbir doğal yöntem anne ve babası 1.50  – 1.60 cm  olan,  1.60 cm boyundaki bir insanı 1.90 cm yapamaz. Genetik kod dışında, aşağıda sayılan faktörler ve bu faktörler üzerinde etkisi olan diğer etkenler boy uzamasına etki eder.

 • Büyüme hormonu
 • Beslenme alışkanlıkları
 • Çocukluk döneminde yapılan ağır aktiviteler
 • Uyku
 • Masaj yöntemleri
 • Spor

Bacak boyu uzatma ameliyatları

Bacak boyu uzatma ameliyatları ile bacak boyu 10-30 cm arasında uzatılabilmektedir. Farklı teknikler mevcuttur. Yöntemlerin temel dayanağı, kemiklerin kırılması ve aralarında boşluk bırakılarak dokunun kendisini yenilemesi esasına kuruludur. Diğer bir yöntemde kemikler arasına çivi konularak boy uzaması kademe kademe sağlanmaktadır. Bu tür ameliyatlar, ciddi sakatlıklar sonrasında ya da boyları 1.50 cm’den kısa olan insanlara önerilmektedir.

Bacak boyu uzatma ilaçları

Bu konuda da farklı farklı birçok ilaç çeşidi üretilmiş, Tarım ve Köy işleri bakanlığı onaylı olarak satılmaktadır. Bu tür ilaçların hedefleri ise büyüme hormonu salgısını arttırmak ve büyüme kıkırdaklarının tekrar açılmasını sağlamaktır. İlk bakışta masum olarak kullanılan boy uzatma ilaçlarının vücuda nasıl etkileri olduğu tam olarak bilinmemektedir.

Büyüme hormonu da tıpkı vücuttaki diğer hormonlar gibi belirli seviyelerde üretilir, boy uzatma ilaçlarıyla dışarıdan müdahale edildiğinde farklı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle doktor ya da uzman tavsiyesi olmadan vücudunuza ek katkı maddeleri almayın. Boy uzatma ilaçlarının doğrudan bacak boyu uzatma ile ilgisi var mı yok mu bilinmez. Ama son yazdığımız boy uzatma ilaçları yazısına da göz atmanızı tavsiye ederiz. Orada farklı kaynaklardan edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaştık.

Bacak boyu uzatma egzersizleri ve sporları

Diğer bir yöntem ise egzersiz yapmaktır. Yukarıdaki iki yönteme göre çok daha doğal yollardan uzama sağlanmaktadır.
Yukarıda sayılan yöntemler içinde Bacak boyu uzatma egzersizleri en az yan etkiye sahip olanı olarak ön plana çıkmaktadır.

Uzun süren ameliyat sonrası dönem ve enfeksiyon riski olmadan ya da vücudunuza dışarıdan yabancı bir madde sokmadan kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

Bacak boyu uzatma egzersizleri

Temel olarak boy uzatma kategorisi içinde yer alan “bacak boyu uzatma” egzersizlerini; omurga boyu uzatma, kol boyu uzatma gibi hareketler takip etmektedir. Duruş bozukluklarından kaynaklana sorunlar nedeni ile insanların boyları olduklarından 4-7 cm daha kısa kalabiliyor. Duruşu düzelten ve omurganın uzamasını sağlayan hareketler sayesinde 6 hafta gibi bir sürede 2-7 cm arası uzama sağlanabiliyor. Sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir, ancak spor yapmanın kimseye zararı yoktur. Tabi ki spor yapmaya engel bir durumunuz olup olmadığını sizin bilmeniz gerekiyor.

Aşağıda egzersizleri bulabileceğiniz iki kaynaktan bahsedilmiştir. İkisi de PDF formatında hazırlanmış e-kitaplardır. Birbirlerine benzer içeriklere sahip olsalar da verilen programlar birbirinden farklı. Yazarların verdikleri bilgilere ve boy uzatma kitapları hakkında yazılan yorumlara bakarak karşılaştırma yapmanız mümkün.

Program  nasıl uygulanmalı?

Yapılan hareketleri; egzersizler ve sporlar adı altında iki ana başlıkta toplanabilir. Ne sıklıkta yapılmalı ?, hangi hareketler boyu uzatır?, bacak boyunu uzatan sporlar hangileridir?
Bu soruların cevaplarına geçmeden önce, bunun bir teknik olduğunu ve bu tekniğin doğru yöntemlerle beslenmesi gerektiğinin bilinmesi gerekir. Tüm bu detaylar bir arada uygulandığında 2-7 cm boy uzamasının mümkün olduğu yapılan testlerde görülmüştür.

Programa bağlı kalmak son derece önemlidir. Hızlı boy uzatma ya da diğer adıyla 90 günde hızlı boy uzatma programı kitabı sana uygulanabilir bir program sunuyor.  Aşağıdaki resmi tıklayarak kitabı hemen indirip okumaya başlayabilirsin.

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla

Bacak boyu uzatma

Gençlere Not

Boy kısalığı ya da boyun kısa olması gerek gençlik dönemi gerekse sonraki yıllarda kafaya takılan konuların arasında yer alır. Yaşıtlarına göre kısa olmak ortaokul ve lise yıllarında “Mizah” malzemesi olarak kullanılabilir. Baş etmesi zor gibi gözükse de altından kalkılmayacak yük değildir. Her insanın kendisinde beğenmediği yanları yönleri muhakkak vardır. Önemli olan kendimizle barışık yaşamayı öğrenebilmek ve adımlarımızı bu çerçevede atmaktır.

Ben okul yıllarıma dönüp baktığımda aklımda kalan karakterler hep farklı karakterler oluyor. Sıradan, düz insanlar unutuluyor. Lise arkadaşlarımdan 3-4 tanesi ile zaman zaman görüşüyoruz. Eski günleri hatırlarken ;

 • “ya.. Recep vardı.. Haber alıyor musun?
 • “Hangisi O ?”
 • “Kıvırcık Recep”

Ya da;

 • “Senem’i görüyor musun?”
 • “Kızıl saçlı olan mı?”

ve ya

 • “Rıdvan ne yapıyor?”
 • “Kısa boylu olan var ya”

Şimdi böyle hatırlanmak hoş mu diye düşünebilirsin. Ama hatırlanmamaktan çok daha iyidir. Ve insanlar ilk olarak fiziksel özellikleriyle anılır sonrada karakterleri üzerinden tanımlanır. Yukarıdaki konuşmaların “İyi kalpli Recep”, “Yardımsever Senem” şeklinde geçtiğini hiç görmedim. Ancak hatırladıktan sonra o insan hakkındaki düşünceler ortaya dökülür. “Eve ya hatırladım o Rıdvan’ı ne adamdı ama. Zehir gibi zehir. Bana çok iyiliği dokunmuştur, konuşmalarıyla hep ufkumuzu açardı”. Hani? Nerede kaldı boyunun kısa olması.

Uzun lafın kısası, “Boyu uzunluğu”, “bacak boyu uzatma” gibi arayışlar hayatınızı kökten etkilemesin. Sporunuzu yapın, kendinize bakın ama daha da önemlisi kendinizi geliştirin. Kendinle barışık olan insanlar sevgi, saygı, ilgi ve takdir görürler. İşinde başarılı olmak illa ki boy uzunluğuna bağlı değildir.

Boy Uzatma Formülü

bacak boyu uzatma egzersizleriBoy uzatma formülü doğal yollardan boy uzamasını sağlayan teknikleri içeren bir e-kitap’tır.

NOT: Boy uzatma formülü yerine 90 günde hızlı boy uzatma kitabını indirip okumanı tavsiye ederim. Yeni çıkan kitap daha güncel ve gençlerle daha iyi bir iletişim kanalına sahip. Sorduğun sorulara çok kısa sürede cevap alabiliyorsun. Kitap içeriği hakkında bilgi almak için son yazdığı yazıyı okuyabilirsin. 90 Günde Hızlı Boy Uzatma Programı İşe Yarıyor mu?

Kitapta;

 • Büyüme hormonu salgılanması
 • Salgının doğal yollardan arttırılması
 • Uyku ve büyüme hormonu arasındaki ilişki
 • Boy uzatan sporlar
 • Bacak boyu uzatma egzersizleri
 • Omurga boyu uzatma egzersizleri
 • Antrenman programları
 • Beslenme programları

Gibi konulara yer verilmiştir. Bacak boyu uzatma ve boy uzatma formülü kitabı hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Benzer Konular:

 

29 Comments

 1. MESELA BACAK BOYU UZATMA GİBİ BUTUN EGZERSİZLER KITAPTA YER ALIYOR MU?

  • Evet, boy uzatma formülü kitabında Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri de yer alıyor.

 2. uygulama yaşı nedir ben 23 yaşındyım ayrıca işe yaramazsa para iadesi mümkün deniyo daha öncede hap satın aldım onun içinde iade var demişlerdi ama söz konusu iade olunca kimse ilğilenmedi

  • Merhaba Esra, ben şahsen ergenlik dönemini bitirmiş kişilere önermiyorum. Bu kaynağı ergenlik çağında olanlar için çok faydalı buluyorum. Evet para iade konusunda kesinlikle sorun yaşamazsın… saygılarımla

   • Ben 17 yaşındayım uzarmıyım ergenlik dönemini doldurmuş oluyorum ama

 3. Bu kitab ın fiyatını ve içeriklerini nerden öğrenebilirim?

 4. MERHABA, BU ÜRÜNÜ BAYA ARAŞTIRDIM FAKAT HALA TEDİRGİNLİK VAR ALIP ALMAKTA GÜVENMELİMİYİM

 5. merhaba ben 16 yasindayim ve boyum arkadaslarima gore ccok kisa boyum 159 cm ve cok uzgunum ben neyapmamlazim?

  • Merhaba benim ayağımda üç santim kısalık var ameliyat olmaktan korkuyorum eseriniz de bana tavsiye edeceğiniz bilgi varmı

 6. Kitabin ismini söyleyebilir misiniz?

  • Boy Uzatma Formülü e-kitap (PDF formatında bilgisayarda ya da akıllı telefonlarda okunabilen e-kitap). Bu nedenle kitapçılarda bulunmamaktadır.

 7. şimdi bu kitabı ben bir kitapçıdan sipariş ettiremez miyim? ya da e-kitap olarak geçtiği için kitabı bir e-kitap sitesinden okuyamaz mıyız ?

  • Maalesef basılı bir kitap olmadığı için kitapçıdan siparil edemezsiniz. Basılı olarak okumak dışında ClickMerkez’den sipariş etmekle, kitapçıdan sipariş etmek arasında hiçbir fark yok. Aksine hem güvenlik hem de kitabın elinize hemen ulaşması açısından e-kitap olması daha avantajlı. Herhangi bir e-kitap sitesinde kitabı bulamazsınız. Boy uzatma formülü e-kitabı yaptığınız ödeme sonrasına mail adresinize gönderiliyor.

 8. ben kıtabın odemesını yaptım fakat hala maıl adresıme gelmedı kac gun buluyor gelmesı ?

  • Kredi Kartı ve PayPal ödemelerinde boy uzatma formülü kitabının indirme linki hemen 5 dak içinde otomatik olarak gönderilir.

   Banka EFT/HAVALE ve PTT Havalelerinde ise en geç 1 iş günü içerisinde kitabın indirme link mail adresinize gönderilir.
   Eğer ödeme yaptığınız halde kitabın indirme linki size ulaşmadıysa SPAM – Gereksiz Posta Kutusunu kontrol edin ve info@odaklipazar.com mail adresinden yetkililerle iletişime geçin.

 9. peki nereden siparis veriyoruz ve ücreti nedir?

  • Öncelikli olarak %10 indirim kazanmak için indirim kodunu kopyalayın ( AUR-O9c5b-10 ) ve daha sonra buraya tıklayarak Kitabın satış sayfasından “Hemen Harekete Geçin” butonuna tıklayın. Gelen pencerede fatura bilgilerinin üstünde yer alan “Kupon Kodu Girin” bölümüne indirim kuponunuzu yapıştırın ve 2. adım ödeme seçeneğine devam edin.

   Kitabın normal fiyatı 72TL
   %10 İndirimli fiyatı boy uzatma formülü kupon kodu ile birlikte 64.80 TL’dir. Boy uzatma formülü kitabı kuğon kodu: AUR-O9c5b-10

 10. ben 16-15 yaşındayım boyum 169 annemin boyu 165 babamın boyu 183 benim kilom 51 sürekli uykuma dikkat ediyorum ve yediklerime ağır kaldırmamaya özen gösteriyorum fakat arada bir olabiliyor her gün evde boy uzatma hareketlerise yapıyorum meyve toplar gibi zıplamak azıcık asılıyorum ve esneme hareketleri yapıyorum tekme atıyorum evde ip atlayamadığım için atlıyormuş gibi zıplıyorum asansörede binmiyorm artık 5. katta oturuyoruz biliyorum biraz uzun oldu am cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :)

 11. ben 20 yasında 160 cm boyunda bı kızım. ben bu kıtabı alsam 10 15 cm kadar uzamarmayım. lütfen yardımcı olun iyi günler

 12. Meraba ben burak boyum 1.97 2 metre olmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuzz ? Yoksa basketbol takımında yer alamıyacagım .s

 13. merhaba ben 12 yaşındayım boyum 1.50 annem ve babamın boyları Türkiye standartları boyunda ama babamın amcaları ve dayıları 1.90 boyundalarmış benim boyum ne kadar uzar 1.70-1.75 olabilirmiyim?

 14. Merhaba ben 20 yaşındayım ve boyum 1.64 boylarinda çok sıkıntı yaşıyorum tek eksiğim boyum nasıl ozata bilirim evde yapmam gereken haraketler nelerdir.Yardimci olurmusunuz tşkler.

 15. Merhaba Ben yavuz 20 Yasindayim 1.60 boyum var boyum 176 175 olurmu ?

 16. merhaba bende almak istiyorum hemen ama güvenemiyorum boyum 162 ama 172-174 olmasını istyorum yaşımda15 olurmu acaba

 17. Bacak boyunu uzatma hileleri aras?nda bilekten baglanan ayakkab?lar da bir o kadar revastad?r. Bu tarz ayakkab?lar sizi oldugundan daha uzun gosterecektir. Normal bir stiletto bilekten baglamal? ayakkab?lar, bacak boyunuzu uzat?p bilek ve bacak boyunuzu daha uzun gostermis olursunuz.

 18. yaşım 13 boyum 162 ne kadar olurum

 19. Merhaba, boyum 1.54
  Yaşım 21
  Acaba 1.60ı görür müyüm?

 20. Abi bunlar boş kimse inanmasın nerde görülmüş 7 cm uzasa onca egzersize rağmen gsli sabri uzardı

 21. peki bacak boyu uzatamak icin yaş far ediyormu

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir