Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Bacak Boyu Uzatma Egzersizlerine 5 Örnek – Resimli

Posted by on Haziran 20, 2012 | 169 comments

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Bacak boyu uzatma egzersizleri içinde en etkili ve kolay olanı tekme atmaktır. Tekme hareketi basit olmasına karşın yarattığı sonuçlar son derece etkindir. Bacak boyunu uzatmak hedeflenen tek amaç olmamalıdır. Bacakların, güçlü, esnek ve şekilli olmaları gerekir.

Bu sayfada yer alan tüm hareketler için vücudunu ve eklemlerini hareketlere hazırlamalısın. Isınma hareketlerini yapmadan, egzersizlere başlamak çeşitli sakatlıklara neden olabilir. Birazdan anlatacağım hareketler, Hızlı boy uzatma programı kitabındaki yöntemlerin çok küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. Ancak, Kitap’ta bahsedilen diğer yöntemlerle  birlikte kullanıldığında istenilen bacak boyu uzaması sağlanabilir.

Tekme Atmak

Açma, germe, fırlatma gibi hareketler kemikler ve eklemler üzerindeki baskıyı azaltarak uzamaya yardımcı olur. Basit olarak anlatmak gerekirse, ayak yerden 6 cm kadar kaldırılır öne ve yana doğru tekme atılır. Yöntem tekmelerin hızlı ve çabuk olması esasına dayanır.

bacak boyu uzatma egzersizleri ilk adım tekme atmak

bacak boyu uzatma egzersizleri 1

Genel olarak bakıldığında tekme atmak uzak doğu sporlarına has hareketler olarak gözüküyor. Savunma ve saldırı amaçlı kullanılan uzak doğu sporlarındaki tekme hareketi bacak boyunu uzatmak içinde son derece etkili bir yöntemdir.

Uygulanış biçimi olarak herhangi bir nesne gerektirmez. Tekme atarak bacak boyunu uzatmaya çalıştığını unutmamalısın. Bu nedenle kum torbası ya da buna benzer çalışma aletlerine ihtiyacın yok.

Zemine sağlam basarak karşında bir nesne varmış gibi düşünmelisin. Sonra enerjiyi bacağına yoğunlaştırıp hızlı ve etkili şekilde tekmeyi atmalısın. Unutma karşında herhangi bir nesne olmasına gerek yok.

Tekme hareketi kendine geniş bir alan seçmen uygun olur. Evdeki sehpa, kapı, duvarlar ve diğer ev eşyaları kendin zarar vermene neden olabilir.

Ev halkının senin yakınlarında dolaşmadığından emin olacağın bir ortamda çalışmalısın. Aynı şekilde evcil (kedi, köpek) hayvanların da senden uzakta olduklarından emin ol. Youtube videolarına göz gezdirirken yanlışlıkla attığı tekmeyle kardeşini, kedisini, köpeğini ya da evdeki eşyalara zarar veren insanları görebilirsin. E tabi bir de cansız eşyalara tekme atarak kendine zarar vermek de var. İşte bu yüzden çalışma yaparken kendine geniş ve boş bir alan seç.

Zıplamak

Zıplama hareketinin nasıl yapıldığını hepimiz biliyoruz. Hareketin temeli mümkün olduğunda yükseğe zıplamak ve dengeli bir şekilde yere basmaktır. Dengeli ve düzgün zıplayışlar, her iki bacağınızı da aynı anda çalıştırmak için idealdir. Zıplamak için düz bir zemin seçmek gerekir.

Zıplama hareketini iki şekilde yapabilirsin.

Birincisi; Tek ayak üzerinde zıplama hareketi. Örneğin sağ ayağın üzerinde dururken sol ayağını dizden kırarak karnına doğru çekmek aynı anda sağ kolunu da dirsekten bükerek sol dizine değdirmeye çalışırken zıplama hareketi yapmak.

İkincisi; az önce belirttiğim gibi iki ayağın üzerinde zıplayarak sanki tavandaki bir nesneyi almaya çalışmak.

bacak boyu uzatma egzersizleri 2 adet zıplama yöntemi

Bacak boyu uzatma egzersizleri 2

Zıplama hareketi yine etkili egzersizlerin başında gelir. Geçen gün gelen bir maile dayanarak seni uyarmak istiyorum. Yine kendine boş, geniş ve tavanı yüksek yer seçmeni öneririm. Arkadaşımız zıplama hareketi yaparken tavandaki lambayı aşağıya indirmiş!

Bisiklete Binmek

Bisiklete binmek başlı başına vücut için güzel bir egzersiz yöntemidir. Eğer bisiklete binmeyi seviyorsanız, çok büyük bir avantajınız var demektir. Hem genel sağlık hem de bacak boyu uzatmak için etkili bir egzersizdir.

Bisiklete binmek genel olarak kas yapısını güçlendirirken kardiyo açısından da önemlidir.

Ancak bacak boyu uzatma egzersizi olarak bisiklete binmeyi düşünüyorsan sana küçük tavsiyem olacak. Buradaki püf nokta, bisikletinin sele yüksekliğidir. Selenin yüksekliğini normalden 2-3 cm daha yukarı kaldırman, bacak boyunun uzamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bacak ve kalça kaslarını da çalıştırmış olacaksın.

bisiklete binmek boy uzatır mı

bacak boyu uzatma egzersizleri 3

Bisiklete binmek için düzgün yer yok, binecek alanım yok demek biraz bahane oluyor. Çünkü belediyelerin açmış olduğu parklar bunun için son derece uygun. Ayrıca evde egzersiz yapmak içinde özel olarak hazırlanmış bisiklet egzersiz aletleri satılıyor.

İp Atlamak

İp atlamak  bacak boyu uzatma egzersizleri arasında yine etkili bir yere sahiptir. Her iki bacağı birden çalıştırmak mümkün. Belirli bir tempo yakalamak gerekir.

bacak boyu uzatan egzersizler ip atlamak

Bacak boyu uzatma egzersizleri 4 – ip atlamak

Aslında zıplamak ile benzet etki gösterir. Temel olarak koordinasyon yeteneğini de geliştirir.

Hızlı Koşmak (Sprint) ve Basketbol

Son olarak hızlı koşma egzersizi örnek olarak verilebilir. 40 – 60 metre arası yapılan hızlı koşular bacak boyunu uzatmaya yardımcı olur.

Bacak boyu uzatma egzersizlerinde Basketbol’u sona bıraktım. Çünkü basketbolun etkisi hemen hemen herkesçe bilinir. Gözle görünür şekilde etkisi vardır. Basketbol izlerken oyuncuların arasında kısa boyu ile dolaşan oyun kurucuların bile boyları 1.90’a yakındır. Diğerlerinin arasında kısa gibi gözükmelerine karşın ortalama boy uzunluğunun epey üstündedirler.

 

Egzersizleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Tüm sporları yaparken, vücudunuzun potansiyelini bilmeli ve gerekli uzman kontrollerini ve gözetimini almadan kendinizi zorlamamalısınız. Kalp, eklem, kas, kemik gibi hayati önem taşıyan vücut elemanları üzerinde kalıcı hasarlar bırakmamak için gerekli tedbirleri aldığınızdan emin olmalısınız.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer önemli hususta programa bağlı kalınmalıdır. Aşağıda yer alan programa uyduğunda genetik potansiyel boy uzunluğuna erişmek için doğru adımı atmış olacaksın.

90 Günde Hızlı Boy Uzatma

Yazı içinde Hızlı Boy Uzatma programına değinmiştim. Eğer oradan gerekli bilgiyi aldıysan programa hemen katılıp senin için hazırlanmış plan dahilinde çalışmaya başlayabilirsin.

90 günde hızlı boy uzatma programı bacak boyu uzatma egzersizleri de dahil olmak üzere boy uzatması konusunda sana yardımcı olacaktır. Ergenlik dönemlerinde boy uzaması daha hızlı gerçekleştiğinden hedefleri yakalamak daha kolay olur. Zaman kaybetmeden, iş işten geçmeden kararını verip plan dahilinde çalışmaya başlamalısın.

Boy uzatma taktikleri kitabı katılmak için tıkla

Benzer Konular:

169 Comments

 1. çok istiyorum almayı ama pahalıı

  • Merhaba,
   Boy uzatma formülü e-kitabı indirim kuponunu burada yayınlıyorum. Satın al butonuna tıkladıktan sonra gelen sayfada, indirim kuponu yazan yere bu kodu yazarak güncelle butonuna basın. %10 indirim kazanacaksınız.

   İndirim Kuponu Kodu: VJD-s4OQh-10
   Saygılarımla,

   • MRB ADMIN 31 yaşa faydası olurmu bu kıtabın

    • Dik duruş bozukluğu varsa bunu gidererek 3-4 cm kazanmak mümkün.

   • Merhaba boyu 150 16 yaşındayım düzenli olarak uyuyorum beslenmeme ve egzersizlerime de dikkat ediyorum 155 olur muyum?

 2. ne bu anlamadım el kitabımı* yok sa bilgisayaramı iniyo. almak istiyorum

  • Merhaba,
   Boy uzatma formülü bir e-kitap’tır. Toplamda 42 sayfadan oluşmaktadır. Ödeme sonrası, boy uzatma formülü kitabı size mail ile gönderiliyor. Bilgisayarınıza indirerek hemen okumaya başlayabilirsiniz.

   • kitabı indirdik ark.mla yüklendi yanında resimler falan çıktı ama üstüne tıklayınca açılmıo cvp atın

    • Sistem ile ilgili sorunlar olduğunda exe dosyalarının açılamadığını öğrendik. Tüm üyelere sorunun hemen ertesinde düzeltme mailleri ile birlikte çalışan linkler gönderilmiş. Kitap sorunsuz bir şekilde indirilip okunabiliyor. Eğer indirdiğiniz halde okuyamıyorsanız Adobe Acrobat Reader’ı ücretsiz olarak indirerek kurabilirsiniz.

   • Peki kitabı nasıl indiriyoruz bir türlü olmuyor çok uğraştım

 3. Ben de almak istiyorum ama fiyatı biraz pahalı buldum ben de bu indirim kuponundan yararlanabilir miyim?Lütfen yardım edin artık kısa olmak istemiyorum.

  • Merhaba ,
   Boy uzatma formülü kitabı için oluşturulan bu indirim kuponundan herkes faydalanabilir.

   Kupon kod kullanımı ile ilgili açıklama:
   Satın al butonuna tıkladıktan sonra gelen sayfada, indirim kuponu yazan yere bu kodu yazarak güncelle butonuna basın. %10 indirim kazanacaksınız.

 4. ben 19 yaşındaym boyum 1.49 annemn boyu 1.50 babamın boyu 1.65 bu kitabı alıp egzersizieri yapsam 10cm kadar uzama olur?

  • Merhaba,
   Kitap ile ilgili detayli bilgi almak için buraya tıklayabilir ve iletişim bölümünden istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

  • bence olur bende 21 yasindayim 19 yasindayken 15 cm uzadim :))

   • gerçekten mi :) bu ara doktora gitmeyi düşünüyorum belki şansım vardır denemek lazım:)

    • derya bu arada nasıl o kadar uzayabildin neler yaptın uzamak için??

   • ne yaptın da uzadın bende 18 yaşındayım 162 boyum.uzamak istiyorum

    • merhaba nagihan benim ablamda senin yaşında ve 1.70 m.asla umudunuzu kaybetmeyin sadece 3-5 kilo zayıflayın ve değişimi göreceksiniz.hergün sabah kalktığınızda tekme atın değişimi göreceksiniz sadecve 1 ay :)

     • Merhaba arkadaşlar ben 14 yaşındayım ergenliğe gireli sadece 1.5 yıl oldu boyum 155 kilom 56 kötü bir fiziğe sahibim bu durumdan kurtulmayı çok istiyorum gerçekten etkili bir yol varmı harfiyen uyacağım yeterki uzasın.

   • merhaba , benim yaşım 17 ve boyum 1-69 boyumu uzatmak istiyorum ama ne kredi kartım ne de param var lütfen yardım eder misiniz ?

   • bişey sorucam kaç yasına kadar uzayabiliriz

    • Kızlar için 16-17 yaş arası erkekler için 18-21 yaş arası

   • nasıl uzadan o yaşta lütfen söylermisin

   • MErheba siz hangi sporlari yaptiniz benim 19 yasim var boyum 170 ne kadar uziya bilirim acaba 180 ola bilirmiyim

   • Nasıl uzadınız yardımcı olabılırmısınız

   • İnanamıyorum nasıl uzadınız lütfen bilgi verirmisiniz

   • Sakami 19 yasinsa nasil 15 cm uzadn imkansiz

 5. uzama olur mu diye soracaktım?

 6. Benim boyun 175 bacak boyun ise 91 sizce bu uzunluk ideal bir uzunluk mu boyuma göre yoksa kısamı cevap verirseniz çok mutlu olurum

  • Manken olmak mı istiyorsun? Boyunun uzunluğu birçoğumuzu kıskandıracak kadar uzun. Ajanslara göre genel kabul görmüş bacak uzunluğu 100 -104 cm sınırında başlıyor ve 120 cm’ye kadar gidiyor. Ajanslar 175 cm boya 102-104 cm bacak boyu uzunluğu arıyor. Türkiye’de mankenlik yapmış ve yapmakta olan bazı mankenlerin bacak boylarına örnek vermek gerekirse;
   Ece Gürsel Bacak boyu : 120 cm
   Tuğba Özay bacak boyu : 125 cm
   Öge Ulusoy bacak boyu : 120 cm
   Ana Hickmann boy 1.85 , Bacak boyu : 116 cm Victoria Secret’ın vazgeçilmez mankeni

   Bunun yanı sıra boy kısa ve bacaklar uzunsa dünyanın en ünlü isimleri arasına girebiliyorsun. Örnek mi? Kylie Minogue. Kylie’nin boyu 164 cm ama bacak boyu 91 cm yani seninki ile aynı ve dünyanın en güzel bacaklı kadınlarından biri olarak gösteriliyor. Bacak güzelliğinde uzunluktan başka, şekil ve bileklerde çok önemli rol oynuyor. Son bir açıklama yapmak gerekirse, Wroclaw Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre bir kadının bacak boyu , boyunun yarısından fazla ile ideal bacak uzunluğuna sahip olduğu söyleniyor. 175 / 2 = 87.5 cm. Senin bacak boyun 91 cm olduğuna göre ideal kadın tipine uyuyorsun.
   Sevgiler,

   • Burçak hanım konuya oldukça hakim gözüküyorsuınuz. Bacak boyu uzatma ya da boyu uzatma ile ilgili aldığım en detaylı açıklama için teşekkür ederim.

    • Ben Damla 9 yasindayim boyum 132 sizce normalmi bizim sinifta 142 olanlarda var.

   • Dediklerin için teşekkür ederim asıl hedefin manken filan olmak değil sadece bana verilen fiziği düzgün bir şekilde kullanmak şimdi 63 kiloyum ve spor yapıp fiziğime şekil verecegim ve dediğin gibi sadece uzun değil düzgün bir bacağa sahip olacağım
    herşey için teşekkürler

  • ben 15 yaşımdayım boyum1.45 çok kısayım kitap almak isticen kaç lira olduğunu bulamadım onu sorabilirmiyim cevaplarsanız çok memnun olurum:)

   • Boy uzatma formülü e-kitabı 72TL’dir. Buraya tıklayarak ürünün sayfasına gidebilirsiniz.

 7. Benim boyum 1.73-1.75 arası kilom 65 yaşım 13 bugüne kadar hiç spor yapmadım. Bundan sonra yaparsam boyum uzar mı ? Bu egzersizler kilo vermemi sağlar mı ?

  • Sizin boyunuz ve kilonuz maşallah gayet iyi bazılarında bu bile yok

 8. arkadaşlar bende bir zamanlar bu dertten muzdariptim.ama bir kaç doğal yöntemlerle halletmeyi başarabildim. Bu yöntemleri teker teker internetten bulmak çok zor. ben bu yüzden bir kaç yılımı boşa harcadım.Ama bu kitapla tanıştıktan sonra işler değişti.

 9. bu kitabi almak istiyorum ama kredi kartimvyok nasl olcak :/

  • Merhaba,
   Boy uzatma formülü kitabı hakkında en sık sorulan sorulardan bir tanesi “Kapıda ödeme yapabilir miyim?”.
   Boy uzatma formülü kitabı bir e-kitap olduğundan kargo ile gönderilmemektedir. Dolayısı ile kapıda ödeme seçeneği maalesef yok. Ödeme seçeneklerine bakıldığında;

   Kredi Kartı, Paypal ya da Bonus Pay ödemelerinde, ödeme sonrası (2-3 dakika içinde) ürün size mail olarak gönderilmektedir. Bilgisayarınızdan açıp hemen okumaya başlayabilirsiniz.

   Havale / EFT (Bankamatik) ile ödeme yapıldığında ödeme işleminden en geç 3 iş günü sonunda ürün mail adresinize teslim edilmektedir. Süreyi kısaltmak için ödeme yaptıktan sonra dekontu mail gönderirseniz teslimat işlemleri hızlanacaktır.

   • kitabin suanki fiyati nedir?

    • Kitabın fiyatı 72TL.

     • %10 indirim kuponu falan milleti uğraştıracağınıza lütfen %10 aşağıya direkt satın.

 10. arkadaslar bu ürünü alıp kullanan var mı gerçekten inanmak istiorum bide 20 yasından sonra nasıl uzama olacak

 11. hesap numarası nedir birde neden kitaba basıp satmıyorlar

  • İlgili hesap numaralarını BURAYA tıklayarak görebilirsiniz. Ödemenizi EFT / Havale yoluyla yapmak istiyorsanız. Ödeme sayfasının 3. adımında EFT seçeneğini işaretlediğinizde hesap numaralarını bulacaksınız.

 12. arkadaşlar ben de 15 yaşındayım boyum 165 kilom 60 10 cm daha uzamak istiyorum bir arkadaşım boyunu uzatmak için havaya meyve toplarmış gibi zıpladığını anlattı 5 cm uzatmış gerçekten etkili bir yöntem sadece sabırlı olmanız lazım onun boyu 3 ay içinde uzadı ama boyunuzun kısalığı genetikse bir sonuç alamazsınız mesela benim babam 1.83 annem 1.78 ama halalarım 1. 62 falan kız halaya oğlan dayıya çeker bu sözü basite almayın yoksa bende rahat rahat uzardım ama bayanlarda 1.75 in üzerisi hiç hoş görünmüyor hem topuklu ayakkabıda giymek isterseniz 1.70 en ideal boydur… 21 yaşına kadarda boyunuz uzar .. bu konu hakkında çok geniş bilgilerim var sormak isteyen olursa sorsun..

  • !6 yasindayim boy 1.60 cm 10 cm daha uzamak istiyorum kitabi indiremiyorum ne yapmaliyim :)

   • Kitabı neden indiremiyorsunuz?

    • Kredi karti kullanmadigim icin malesef.

     • Ödemek için farklı alternatifler mevcut. Boy uzatma formülü kitabı ödeme sayfasına geçtiğinizde, Kredi Kartı dışında EFT / Havale, PayPal ve BonusPay (Cep telefonu ile ödeme) seçenekleri mevcut. Bu ödeme araçlarından herhangi bir tanesini kullanarak kitabı satın alabilirsiniz.

  • hilal bolyum 152 13 yaşındayım ergenliğe girdim uzarmıyımm.

   • Merhaba,

    Kabul edilen uzama yaşı ergenlik dönemini kapsamaktadır. Kızlarda özellikle 11 yaşından sonra boy uzaması hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bilim Teknik dergisinin ilgili yazısını daha önce paylaşmıştım. Bilgi almak için o yazıyı okuyabilirsin. Dengeli beslenmek, düzenli uyumak, aldığın gıdalara dikkat etmek ve spor yapmak boy uzamasına yardımcı olmaktadır.

  • Benim boyum 1.54.5 / 14 yaşındayım
   Annemin boyu: 1 58 Babamın boyu 1.70
   Bacak boyum 97 cm , ayak numaram 36
   Daha adet olmadım …
   Boyum ne kadar uzar lütfen cevap verin??
   Babama cekmişim yuz tipim huyum kan grubum herseyim boyumda cekermii???
   Birde halamda 1.70e yakın ya da 1.70 halamada cekmisim huyum falan…
   Kuzenlerim 163 164165

  • Ben 19 yaşindaym boyum 1.67 en azindan 5 santim daha uzamak istiyorum bilgilerinizi benimle de paylaşır mısınız lütfenn

  • Kardeş bende 15 yaşındayım. Boyum 1.72 kilom 70. Tam olarak düzenli olmasa da yaklaşık 4-5 aydır basketbol oynuyorum. Hiç yemek seçmem. Haftada 4-5 koca bardak süt içerim.Annem 1.53 babam 1.67 Oğlan dayıya çeker sözü bende de var. Dayılarıma benziyorum. Dayılarımda 1.70-1.80 arası boydalar. Benim boyum da 1.80 olur mu. Yardım edersen sevinirim.

 13. Benim boyum 1,61 19 yaşındayım nasıl boyumu uzatırım bide kaç yaşına kadar erkeklerin boyu uzar lütfen cevap yazın

 14. hilal arkadasın bu hareketi günde kaç kere ya da ne kadar süreyle yapmış ve bu yöntem 20 yaşında etkili olur mu ? bu konuda bilgin olduğunu yazmışsın başka bildiğin yöntemler var mı ? yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler

 15. Hilal bu yöntem 20 yasında işe yarar mı ve arkadaşın bu yöntemi günde ne kadar süreyle yapıyormuş ? boy uzatma konusunda sonuç aldığın veya başka bildiğin yöntemler var mı? şimdiden yardımcı olduğun için teşekkürler

 16. bu kitabı almak istiyorum fakat bi posta kodu falan yok mu parayı oraya yatırsak

  • Ödeme seçenekleri olarak 4 seçenek var… Kredi Kartı, BonusPay, PayPal ve Havale/EFT şeklinde. Havale veya para yatırma işlemi yapmak istediğinizde ödeme sayfasının ilk sayfasında fatura bilgilerini doldurup 2. adım ödeme seçenekleri butonuna tıkladıktan sonra ödeme seçenekleri sayfasına ulaşacaksınız. Bu alanda Para yatırma işlemi yapmak için Havale/EFT sekmesine tıklayıp Banka bilgilerini alabilir ve size yakın olan bir garanti bankamatiğinden kartsız işlem seçeneğini kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz… saygılarımla

 17. benim yaşım 17 boyum 158 sizce 165 e gelebilirmiyim bu egzersizleri ben günde bi saate bi yapıyorum ama işe yaramıyor babamın boyu 1,80 aneminki 1,55 ortalama benimde 1,65 olmam gerekir

  • Genel kabul görmüş boy uzunluğu yöntemi şu şekildedir.

   Annenin boyu ile babanın boyu toplanır. Erkek çocuklar için +13 kız çocuklar için -13 olarak hesaplanır. Çıkan rakam 2’ye bölünür.

   180 + 165 = 345 cm
   345 – 13 = 332 cm
   332 / 2 = 166 cm

   Bu hesaplamaya göre 166 cm beklenen boy uzunluğudur. Tabi ki bunu etkileyen bir çok faktör mevcut. Spor ve egzersizlerin boy uzatmada etkili olduğu söylenmekte. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayarak iletişim bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

 18. ya bu kitap ne böle ya alıp işe yaramazsa kim çıkarmış bu kitabı da bütün yöntemleri sollayıp geçti ?

  • boy uzatma formülü kitabı sahipleri, kitap ile ilgili kaygılar için para iade garantisi veriyorlar. İşe yaramazsa gibi kaygılara karşılık ürünün 60 gün para iade garantisi mevcut.

 19. Ben 17 yasindayim evliyim boyum 1.59 boyumun uzamasini istiyorum bi kac kisi kadin olduktan sonra boy uzamaz diyor sizce doqrumu :(

  • Boy uzaması için temel faktörlerin Genler, uyku, beslenme, spor, egzersiz ve büyüme hormonu olduğu otoritelerce kabul edilmektedir. Kadın ve erkek için büyüme dönemi ergenlik çağı ve 20’li yaşlardır. Hamilelik ve menopoz gibi dönemlerde kadınların hormonal dengelerinin değiştiği kabul edilir.

 20. Bu kitabı kullanan bir kişi görmedin çok sitede pazarlamak amacıyla yazmışlar uzayan varmı diye soruyosun kimse bişiy demiyor kitabın dağıtımcısı olan click merkezle iletişime geçtim uzama olmasa direk paranızı iade edecez dediler ama kitabı aldıktan sonra maillere cevap verirlermi bilemiyorum orasını.

  • Merhaba yaşım 15 boyum 168cm annemin boyu 160cm babamın boyu 177cm.Ben en çok kemiklerimdeki kırkırdakların kapanıp kapanmamasından korkuyorum çünkü, geçen sene 2,3cm uzun olduğum arkadaşlarım beni geçti boyda daha uzar mıyım yeteri kadar kalsiyum vs. alıyorum esneme ve germe hareketlerinide yapıyorum.boyum 174 ,176 arası olur mu? ayrıca kitabı almak istiyorum admin.genelde kitap konusu geçen sorulara cevap veriyorsun reklam kokusu var bu sitede

   • Merhaba,
    Evet genellikle kitap ile ilgili sorulara cevap veriyorum. Çünkü ben konunun uzmanı değilim, internet’te araştırma yaparak bulduklarımı paylaşıyorum. Yaptığım yorumlarla insanlara yanlış bilgiler vererek, bu hassas konuda hayal kırıklığı yaşatmak istemiyorum. Kitabı yazanlar ise bu konuda oldukça iddialılar… Ve her zaman söylediğim gibi, birinci ağızdan bilgi almak her zaman en doğrusudur.

    Saygılarımla,

 21. ben de 13 yaşındayım boyum 1.42. .kafama çok takıyorum arkadaşlarım dalga geçiyor. doktora gittim bir sorun çıkmadı. bu arada babamın boyu 1.61 annemin ki 1.60 . büyüyünce boyum kaç cm olur.nasıl egzersizler yapmalıyım cevap bekliyorum

 22. 18 yaşındayım ve boyumun nasıl uzayacağını bilmiyorum sizce boyum uzarmı annem 1.58 babam 1.75 ne dersiniz uzarmıyım lütfen yardımcı olun

  • Yukarıdaki yorumlarda ve site içerisinde boy uzunluğu hesabı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Yapılan araştırmalar spor, egzersiz, beslenme, uyku ve genlerin boy uzaması konusunda etkili olduğunu ortaya koymuştur.
   Saygılarımla,

 23. Admin kitabı uyguladınız takdirde uzayan boy kalıcı olacakmı yoksa sürekli yapmamız mı gerekecek

  • Kitabın yazarı ile temasa geçerek sorunuzu ilettim. Gelen cevabı buradan paylaşıyor olacağım..

 24. Gunlerdir cevap bekliyorum admin. Lütfen ……..

  • sorunuzu gözden kaçırmış olabiliriz. Lütfen tekrar sorabilir misiniz?

   • Sitede varya soru admincim kitabı uyguladığımız vakit uzayan boy kalicimi yoksa sürekli kitabı uygulana cabasindami olacağız

    • Kitapta büyüme hormonunun nasıl tetiklenebileceği, uzamaya katkısı olan spor hareketleri, egzersizler ve takviyeler bir program halinde verilmiş durumda. Yani sürekli kullanmanız gereken bir ilaçtan ya da haptan bahsedilmiyor.

     • Eyvallah Panpa ama bence o boy kısalır

 25. ben 19 yasndym boyum 1.92 kilom 70 idealmiyim yoksa braz fazlmıym back boyum 1.15cm

  • İdeal ölçüler isteğe göre değişmektedir. Manken olmak için farklı ideal ölçüler aranırken, polis ya da diğer meslekler için farklı özellikler aranmaktadır.

  • Ne yaptın o kadr uzamak için genetik mi

 26. Ya babam 1.65 1.70 arası boy uzunluğuna sahip. Annem 1.55 boyunda. Ablam 1.57. 23 yaşında. Ben 17 yaşındayım ve 1.57 boyundaym.spora gidecektim boy uzatmak için. Ailem sınav var die izin vermedi. Ya benim uzama ihtimalim var mı? Düzenli beslenerek ,uyuyarak ve egzersiz yaparak. Lütfen cevap yazın.(

  • Boy uzaması için yapılması gerekenleri site içerisindeki yazılarda bulabilirsiniz. En son yayınlanan yazılardan birinde Bilim Teknik dergisinin boy uzaması konusundaki görüşlerini içeren bir yazı yayınlanmıştı. Onu da okumanızı tavsiye ederim. İlgili yazıya https://boyuuzatmak.com/boy-uzamasi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 27. gerçek adını neden kullanmıyorsun? ödediğimiz paranın kime gideceğini bilmek en doğal hakkımız öyle değil mi adminciğim? tam olarak necisin? kitabı yazan amerikalı abimizin türkiye distibitörü falan mı? bir de paranın iadesi nasıl gerçekleşecek ona da açıklık getirirsen sevinirim. saygılar.

  • Sayın Onur bey,
   https://boyuuzatmak.com bir ekip tarafından yürütülen bir sistemdir. Gelen mesajlar bir ekip tarafından kontrol edilip yayınlanır. Hangi mesajın site yönetimi hangi mesajın gelen ziyaretçiler tarafından yazıldığını ayırt edebilmek için tüm site yöneticilerimiz aynı ismi (admin) kullanmaktadır. Ödeme http://boyuzatmaformulu.com sitesinin sahiplerine yapılmaktadır. Bu tür bilgileri siteye ulaşarak site sahiplerine sormanız daha doğru olacaktır.

 28. Kitabi android telefonumdam satin sim ancak dosyayi desteklemedi. Mailime gonderilebirmi bosa satin almis gibi oldum ?

  • Merhaba Erkan bey, konu ile ilgili lütfen bilgi@boyuzatmaformulu.com adresine mail atarak destek isteyin. PDF formatında mail adresinize göndermesini isteyin… saygılarımla

 29. Ben 15 yasındayım boyum 1.65.1.70 falan olmak istiyorum.süt içiyorum acaba boyum uzar mı boyumun en kısa zamanda uzaması için neler yapmalıyım?? Lütfen cevap yazın…

 30. Boy uzamasında yaş, beslenme şekli ve genetik unsurlar belirleyici rol oynar. Peki boy kaç yaşına kadar uzar ? Boy genellikle ergenlik çağı sonuna kadar uzar. Ülkemizde genellike ergenlik yaşı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama kız çocuklar için 12-14 , erkek çocuklar için 14-17 yaş aralığıdır. Ergenlik bittikten sonra vücudumuzdaki uzun kemiklerin büyüme çekirdekleri kapanır. Bu çekirdeklerin kapanması ile boy uzaması durur.

  Büyüme hormonunun ve uzun kemiklerin büyümesi için gerekli kalsiyumun etkisi bu çekirdekler kapanana kadardır. Dolayısı ile piyasada ergenlikten sonra boy uzama vaadi ile satılan aparatlar, tabanlıklar gıda destekleri bilimsel değildir ve bize göre para tuzağıdır.

  Eğer henüz ergenlik döneminde ve yada öncesindeyseniz genetik limitlerinizi doğru bir beslenme programı ve spor ile sonuna kadar zorlayabilirsiniz ancak gene genlerinizin size çizdiği sınırlar dahilinde kalmanız kaçınılmazdır.

  Bu dönemde kalsiyum , d vitamini oldukça önemlidir. D vitamini kalsiyum emilimini ençoklayarak kemik gelişimine etki etmektedir.

  Basket, yüzme, jimnastik gibi sporlar boy uzamansına yardımcı olur. Bu da zıplama, ileriye doğru uzanma gibi hareketler içeren sporlarda kemik başlarına bağlı kasların kemikleri çekmesi ile gerçekleşir. Futbol ve ağırlık kaldırma gibi sporlar ergenlik dönemi ve öncesinde yapılması durumunda boy uzaması üzerinde olumsuz etki ederler.

  Sizin için ergenlik ve öncesi dönemde etkili olabilecek boy uzamasını destekleyen gıda takviyelerini de araştırdık. L- Arginine& L- Ornitine ‘nin büyüme hormonunu arttırdığına dair çalışmalar mevcuttur ancak hekim kontrolünde verilen büyüme hormonunun bile sonucu 2-3cm değiştirdiği göz önüne alınırsa bu tür gıda takviyelerinden çok fazla beklentili olmamak ve bu konuda uzman bir doktordan yardım almandan hareket etmemek gerekir.

  Doğal yöntemler ile ergenlikten sonra boyunuzu uzatmanız mümkün olmamakla beraber cerrahi yöntemlerle bu mümkün olabilmektedir.

  Cerrahi yöntemle kabaca kemik yapısına yerleştirilen aparat ile kemikler çekilmekte ve günde 1mm gibi bir uzama sağlanabilmektedir. Kemik gerekli sertliğe kavuştuktan sonra da bu aparatlar gene cerrahi yöntemler ile vücuttan çıkarılmaktadır.

  Sağlıkla kalın…

 31. merhaba ben su an azerbaycandan yaziyorum.. burdan da ulasa bilirmiyim kitaba?

  • Merhaba,
   Evet boy uzatma formülü bir e-kitap olduğu için Azerbeycandan’da ulaşabilirsiniz. Fatura bilgilerini doldurduktan sonra, Ödeme seçeneklerinden PayPal’ı seçerek ödeyebilirsiniz.

   • Suan 17 yasındayım boyum 153 5-6 cm uzamak istiyorum ve bu programı denemeyi düşünüyorum ama fiyatını biraz fazla buldum.eger gercekten ise yarayacak bi yöntem olacaksa tabiiki deger bi rakam,2 ay kullanım sonunda faydasını göremezsek paramızn iade olacagı kesinmi?

    • Daha henüz 17 yaşındasın, bu programı sadece 2 ay değil ergenlik çağın sonuna kadar uygulamanı tavsiye ederim. Büyüme evresi bitene kadar uygulayarak genetik boy uzunluğuna ulaşabilirsin. Para iade konusu ise kesin, 60 gün içinde para iade talebinde bulunabilirsin…

 32. ben ergenlige gireli 5 sene oldu bu saatten sonra uzarmmıyım bilemiyorum ama bu programı satın alıp deneyecegim bisüre umarum ise yarar,birde kullananların yorumlarını merak ediyorum

 33. SALAM MEN AZERBAYCANDA YASAYIRAM BU KITABI NECE ALMAQ OLAR LUTFEN YAZIN PARASI NE KADAR EDER VERERIM AMA KONKRET OLSUN CVB GOZLEYIREM

  • Kitap online olarak sipariş edilebilmektedir. E-kitap (e-book) olduğu için ödeme sonrasında mail adresinize gönderilen link üzerinden indirebiliyorsunuz. Ödemenizi ClickMerkez Güvenli Ödeme sayfasında gerçekleştiriyorsunuz. Kitabı indirmek için BURAYA tıklayın. İndirim Kuponu yazan yere VJD-s4OQh-10 kodunu yazarsanız. 72 TL üzerinden %10 indirim kazanıyorsunuz.

 34. Kitap halinde basarsanız alıcısı daha çok olur şahsen ben kitap halinde basıldığında güvenip almayı düşünüyorum.Bence bu önemli.

  • Kitabın satışı ClickMerkez Bilgi İşlem Servislerinin Güvenli Ödeme sayfasında gerçekleşmekte. Kitap bize ait bir kitap değil. Biz sadece tanıtımını yapıyoruz. Ancak şu ana kadar “Paramı ödedim, kitabı alamadım” diyen hiç kimse olmadı. Ödemesini gerçekleştiren herkes kitabı indirebiliyor ve okuyabiliyor. Güven açısından bir sorun olmaması gerekiyor.

   Kredi Kartı kullanmak istemeyenler için EFT / HAVALE / BonusPAY / PTT Bank ödeme seçenekleri de mevcut.

 35. BU SPORLARI YAPARKEN NE TUKETELIM NELER ONERIRSINIZ????

  • Site içerisinde boy uzatıcı yiyecekler ile ilgili bir takım önerileri bulabilirsiniz.

 36. merhabalar ; ben 21 yaşında bir bayanım.boyum 1.67 ve uzamak istiyorum bununiçin bir çok yol denedim bu japon tabanlıklar falan hiçbir işe yaramadı..ben bu kitabı alsam içindeki şeyler evde yapabiliceğim şeylermi ? yoksa ayriyeten ekstrem ,bir spor salonuna gidilmesini falan gerektiricek şeylermi ? aynı zamanda vaktimde kısıtlı olduğu için derslerden..ondan soruyorum..birde neler yememiz gerektiğini falan yazıyormu ?60 günde uzayamazsak gerçekten para iadesi oluyormu ? garanti veriyormusunuz uzamaya yani ? Aldıktan sonra ,nasıl olsa sattık diye e:maillere cevap vermeme gibi şeyler olurmu ? birde her hangi bir telefon numarası yokmu ?

  • Kitap oldukça ilgi gören bir e-kitap. Sorduğunuz soruların cevabını alabilmek için, kitabı satın almadan önce ürün sahibi ile iletişime geçebilirsiniz. Çok daha gerçekçi bilgiler alabilirsiniz. Maillere cevap en geç 24 saat içinde veriliyor. Eğer bu süre zarfında cevap alamazsanız, ClickMerkez’e mail göndererek durumu anlatabilirsiniz. 2 iletişim kanalından birinden muhakkak cevap alırsınız.

   Ürün sahibine mail göndermek için BURAYA tıklayın.

 37. merhaba ben kitabi yeni aldım resimli kitabı anladın ama resimsiz olan kısmı anlamadın egzersizler yazılı anlatlıyo tam olarak yapıp yapmadığımdan emin değilim lütfen hemen bana yardımcı olun bu egzersizlerin videosu veya resimli anlatımı yokmu *

 38. Havale ile nasıl ödeme yapacağız bu konuda fazla bilgim yok yardımcı olur musunuz? hangi bankalardan yapabiliriz bunu tam olarak ne yapacağız?

  • Merhaba,
   Ürün satış sayfasındaki “hemen harekete geçin” butonuna bastığınızda ClickMerkez Güvenli ödeme sayfasına yönleneceksiniz. 1. Adımda Fatura bilgilerinizi doldurup, 2. Adıma geçtiğinizde ödeme seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Yukarıdan EFT/HAVALE butonuna basarak, gerekli ayrıntıları görebilirsiniz. IBAN, şube kodu, hesap numarası gibi bilgiler ilgili sayfada mevcut. Ayrıca Boy uzatma formülü kitabı siparişiniz ile ilgili bir mail otomatik olarak tarafınıza gönderilecektir.

 39. merhaba admin kredi kartıyla almak istiyorum ama bir soaun olur mu

  • ClickMerkez Bilgi İşlem Servisleri Tic. A.Ş’nin ödeme sayfaları son derece güvenlidir. Son derece güvenli olan 3D güvenlik uygulaması ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 3D Güvenlik uygulmasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra bankanızda kayıtlı olan cep telefonunuza onay SMS’i gelir. SMS’te yer alan kod siteye girilmez ise Kredi Kartı işlemi red edilir.

 40. Benim boyum 160. boyumu 180e çıkarmak istiyorum. olma ihtimali var mı

 41. abi 7 cm kesin uzar mıyım..bu programı kullanırsam 7cmlik uzama kesin mi…boyum 1.70..21 yaşındayım.baba boyu 1.78 anne 1.65cm.benim boyum 1.77 olur mu.benden 2 yaş küçük kardeşim var bende 4 cm uzun..

 42. Benim annem 1.70 falan, babam 1.80. Benim boyum ise 1.72-1.73. Sarışın, mavi gözlüyüm, annem beni collins,LCW gibi mağazalara fotomodelliğe vermek istiyor. Yaşım 15. Bacak boyum 102 belkide çok az daha uzun emin değilim. Bacak boyumu daha fazla uzatabilme şansım var mı? Basketbolcuyum ve voleybolcuyum, spor lisansım var. Koşmaya ve futbola bayılırım. Yani sporla iç içeyim.

 43. merhabalar bende ürünu satın almak ıstıorum fakat ındırımden yararlanabılırmıyım bıraz pahalı geldi yardımcı olursnz eğer çok teşekkür ederim ..

  • Sitemizin sağ tarafında bulunan Boy Uzatma Formülü indirim kuponunu kullanırsanız %10 indirim sağlarsınız.

 44. benim yaşım 13 kilom 57 boyum 1.59 annemin boyu :1.65 babamın boyu : 1.75 boyumdan memnun değilim nasıl uzatabilirim kısa kalırmıyım ?

 45. BN 15 YAINDAYM BOYUM 160 ACABA DAHA NEKADAR UZARM

 46. Merhaba. Benim boyum 1.45 yasim ise 12 arkadaslarim tarafindan cok asagilaniyorumm. Annemde bana kiziyor boyun kisa kalcak felan diyolar cok canim sıkılıyoo. Lutfen yardim edin bir ay icinde nasil uzatirim boyumu??

 47. merhaba 19 yaşındayım boyum 163 ve boyumdan çok memnunum topuklu ayakkabı giymeyi çok seviyorum giyincede gayet uzun bi kız oluyorm ve iri durmuyorm.bacak boyum 1 metre buda beni olduğumdan uzun gösteriyor. boyu 170 ten küçük olan arkadaşlar üzülmeyin kısa değilsiniz manken olmuycaksnz 170ten snra bence bi kıza yakışmıyor kızlar zarif olmalıdır o boydan sonrakiler zarif olmuyo genelde

 48. 15 yaşındayım. 172 boyundayim, 50 kiloyum. 20 yaşına kadar uzama olur diyolar 5 senede ne kadar uzayabilirim? Voleybolcuyum bunun kaç cm faydasi olabilir?

 49. Ben 13 yaşındayım gireli 20 gün oldu. annemin. 1:53 , babamın. 1-78 , halamın.1-74, abilerim. 1-82, 1-86. Bende şu anda 163 cm kilo 56 kaç cm olurum. ergenlik ne kadar etkili. voleybolada senedir ilgi duyuyorum. sizce kaç cm olurum. bir ay boyunca balık hapı kullanıyorum. çok kafama takıyorum yardım edin.

  • Site içerisinde bu konuyla ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Lütfen site içerisindeki yazıları okumaya gayret edin.

 50. merhaba benim adım duygu . yaşım 13 . boyum. 165 .kilom 49 . annemin boyu 167 . babamın boyu 180 . aynı zamanda voleybol oynadım ve hala oynuyorum . sizce daha ne kadar uzayabilirim ? :)

  • Merhaba Ceren, maşallahın var sen sadece voleybol oynamaya devam et iyi yoldasın…

 51. Merabalar, ben boy uzatma formülü kitabini siparis edip, Garanti bankasina ödemeyi yaptim ama benden ödeme ücreti olarak 30 lira daha aldilar. Yani sizin verdiniz indirim kuponu %10 indirmis olsa bile ben %50 fazla ödedim. Ayrica kitabim hala bildirdigim e-posta adresine gelmedi. Sadece 64.8 liraya kitabi satin alabilirsiniz derken fazladan ödedigim 30 lira hakkinda da beni daha önce bilgilendirmeniz gerekmezmiydi?!!

  • Merhaba Doğa, muhtemelen şubeye gidip vezneden ödeme yaptığın için 30TL havale ücreti istemişler. Bu işlemi ATM den yapmış olsaydın 3TL’ye halletmiş olurdun. Bir diğer seçenek ise PTT şubesi üzerinden yalnış hatırlamıyorsam 1,5TL masraf kesiyorlar…

 52. iyi günler ben yusuf berk. ya bir şey sorucaktım bu kitapta alınca para iadesi garantisi veriyorlarmış eğer uzama olmasa. peki bunlar bizim uzayıp uzamadığımızı nasıl bilecekler yani adamın biri gelip bizi ölçeçecek sonra 60 gün içerisinde bir daha gelip ölçecek mi? veya biz de uzama oldu paramızı geri almak için iade etssek nasıl olur. hem bunlar ne kadar güvenebilir bize. ben inanmıorum. arkadaşlar

 53. Ödeme yaparken ön ödemeli kredi kartı da kullanabiliyor muyuz? ön ödemeli kredi kartı banka kartı özelliği taşıdığı için banka kartı kullanılamayan yerlerde kullanılamıyor maalesef :/ bu sitede kullanabilir miyiz?

  • Merhaba Boy uzatma kitabını odaklıpazar sitesinden ön ödemeli kredi kartı kullanarak alabiliyorsunuz.

 54. ARKADAŞLAR KİTABI ALDIM AMA AÇILMIYOR LÜTFEN YARDIM EDİN NASIL AÇIÇAM BEN BU KİTABI ACİLEN Yardım istiyorum

  • Boy uzatma kitabı OdaklıPazar sitesinden satılmaktadır. Başka sitelerden aldığınız kitaplarda sorun yaşanması normaldir. Eğer OdaklıPazar sitesinden aldıysanız kitabın iki versiyonu olduğunu söylemek gerekir. Bir versiyonda sıkıştırılmış format (zip) kullanılmaktadır. Zip formatını akıllı telefonlar ya da tablet bilgisayarlarda açamazsınız. Bunun OdaklıPazar sitesine girerek uygun versiyonu indirmeniz gerekir.

 55. Slm.

  Ben avusturyada yasiyorum.
  Bu kitabi satin almak istiyorum, bana yardimci olabilirmisiniz?

 56. 26yasindayim boyum 1.70arkadaslar bundan sonra uzarmi bu kitabin yararini goren varmi etkisi varmi yani arkadaslar….saygilarimla

 57. ben yeni 13 yaşıma girdim ama boyum 153-155 arası bişey kilom 40 annemin boyu 175 babamın 170 ve babam kendi boyunun annemin boyundan kısa olmasına rağmen hayla benim boyumla dalga geçiyo boyum nası uzar lütfen biri söylesin

 58. mrb ben yiğit irandan , bu kitabiiiii yurt dişindan alabiliyormuyuz ? alabiliyorsak yardimci olursaniz sevinirim
  alamiyorsak ben nasil bu kitaba ulaşa bilirim
  saygilarimla

  • Boy uzatma kitabı elektronik bir kitaptır. Ödeme sonrasında kitabın indirme linki e-posta adresinize gönderilir. Kredi Kartıyla ödeme yaparak boy uzatma kitabına ulaşabilirsiniz. Boy uzatma kitabına buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

 59. merhabalar ben 18’imi yeni doldurdum boyum 1.57.Akrabalar uzun fakat annem babam kısa.Annem1.48, babam 1.65 boyunda.sizce egzersizle daha ne kadar uzayabilirim.uzamam durmuş mudur? hala uzama sansım var mıdır…şimdiden teşekkürler

 60. merhaba . Ben 14 yaşındayım. boyum 1.51 cm annemin boy uzunluğu 1.61 bababmında 1.74 sizce boy uzatma hareketlrini uygulasam boyumun uzaması mümkünmü ?

 61. 14 yaşındayım boyum 163 annem 157 babam 165 ve lisanlı koşucuyum boyum daha ne kadar uzar?

 62. boş işlerle uğraşmayın olduğunuz yerde esnemeye çalışın ip atlayın egzersiz yapın kitap falan bunlar boş iş .Dediklerimi yapın kemiklerinizde uzama görülecek zaten

 63. merhaba be 19 yasındayım boyum 170 kısa bır boy değil biliyorum ama 175 veya 176 olmak istiyorum ne yapmalıyım lütfen söylermisiniz

 64. önceden 181 dim yaşım 14 şimdi ise 191 oldum 1 ayda 10 cm uzadım :)

 65. Merhaba yasım 26 bacak boyumu uzatmak istiyorum bu yastan sonra uzar mı bu kitap benım içinde yararlı olur mu?

 66. ben bu kitabı 3 ay önce sipariş ettim ama kitap e postama gelmedi neden acaba

 67. Kitapçılardada var mı bu kitap ?

  • Basılı olmadığı için kitapçılarda bulunmuyor. Sadece OdaklıPazar da e-kitap formatında satın alabilirsin.

 68. 17 yaşındayım 162 boyundayım uzarmıyım acaba ve bu hareketler cok zor herhengibir yerimi sakatlarmıyım

 69. Ben 35 yaşındayım 145 boyum ve kalça çıkığı var 3cm kısalikk var protez var kalcada çok yüksek şekilde psikolojim Bozuk her yerde kendimi ezik hissediyorum boyum yüzünden bu hareketleri yapma olasılığım yok protez nedeniyle öneriniz ne olabilir

 70. Merhaba ben 14 yaşındayım 1.67 boyum var annemın 1.70 babamın ıse 1.75 boyum daha uzar mı ? Uzarsa ne kadar uzama fırsatı var 1.80 olabılırmıyım ? şimdiden teşekkür ederim

 71. Selam ben yurt disindayim kredi kartı ile ödeme yaparsam ne kadar ödemeliyim € olarak?
  Birde 21 e girmeme 6 ay var ben uzarmi yim bu saate sonra? Annemin boyu 1.55 babamda 1.71

 72. 12.4 yaşındayım boyum 147 nasıl daha uzatabilirim ama dogal yollarla

 73. arkadaslar ben 11 yaşındayım boyum 1.37 kilom 38 sizce iyimi bence boyum ve kilomu iyi bulmuyorum yanıtlarsanız sevinirim.

 74. Merhaba.25 yasindayim.Ve bacak boyum govde boyuma oranla cok kisa.bu yastan sonra bacak boyumu uzatmam mumkun mu?mumkunse onerdiginiz hareketler yardimci olur mu?

  • Merhaba,
   Ürün sahibi yaş sınırı belirtmemiş

 75. admin benim babam 1.65 boyunda annemde 150 boyunda benim yaşım 17 boyum 1.60 egzersiz yaparak boyumu uzata bilirmiyim

 76. merhaba ben oyku 17 yasindayim ve boyum 153 kilom ise 47 tekme hareketini hergun 5dk yaparsam 1ayda kac cm uzarim ve genetikle baglantisina bakarsak annem 160 babam 169 uzama sansim war mi

 77. Çok güzel inş ise yarar

 78. Merhaba ben bu kitabi almak istiyorum ama bir defaya mahsus .u aliyoruz yoksa abone mi oluyoruz bu konuda bilgilendirir msinz

  • Merhaba Çiğdem, bir defaya mahsus ödeme yapıyorsun abonelik yok.

 79. 13 yasindayim boyum 150-160 covarinda bu egzersizleri yaparsam boyum 1 hafta icinde kac cm olur.

 80. Bu boy uzatma formülünü günde kaç kez yapmamız lazım.

 81. Ben nisanda 15 yaşıma girecem boyum 167 cm ve iç bacak boyum 76 cm yani kısa bu egzersizleri yaparsam 3-4 cm uzayabilme şansı var mıdır acaba ?

 82. Merhaba ben 14 yaşindayim biraz daha uzamak istiyorum ara da bi süt içiyorum ama her zaman su icerim kilom 53 acaba bu yaşta başlasam boy uzatmaya faydasi olurmu ?

 83. Be 13 yasindayim futbol uyum bacaklar im oldukça kalbin ve boyun 155-160 bacaklarimin boyunun olsa olduğunu düşünüyorum 180 olurmuyum

 84. Babam 1.85 -1.90 arası boyu var annemin1.60 boyu var buna göre boyun 168.7 oluyor ama bu çok kısa

 85. Yaşım 15 geçen sene boyunca 163 tü şimdi boyun 169 daha ne kadar uzayabilirim

 86. 13 yaşındayım boyum 161 annem 157 babam 181 170 olmayı çok istiyorum. Ne yapmalıyım?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir