Boy Uzatma Programı ile 6 Haftada 7cm Uzamak içn tıklayın!

Boy uzatmak için 5 ipucu

Posted by on Ağustos 16, 2012 | 12 comments

Boy uzatmak için 5 ipucu

Boy uzatmak için 5 ipucu, mevcut boy uzunluğundan memnun olmayanlara yardımcı olacak boy uzatma tekniklerini içeriyor. Boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsunuz ve mutsuzsunuz. Artık kısalığın üzerinizde bir yük olmasına izin vermeyin. Boy uzatmak mümkündür ve düşündüğün kadar da zor değildir. Sadece kararlılık, inanç ve sabırla nihai amacına ulaşabilirsin. Araştırmalar uzun boylu insanların gündelik yaşamlarında ve iş hayatında daha başarılı olduklarını kanıtlamıştır. Başarının yazılı bir formül yoktur. Başarı, farklı elemanların bir araya gelmesi ile yakalanabilir. Uzun boylu olmak yazılı olmayan bu formül içerisinde önemli bir yere sahiptir. Çünkü, insanın kendisi ile barışık yaşaması ve iç huzurunu sağlamış olması başarının anahtarıdır. Dolayısı ile pes etmeyin !!!

Bu yazıda doğal yollardan boyu uzatmaya yönelik etkili ipuçları bulabilirsin, anlatılan yöntemlerin  herhangi bir zararlı yan etkisi yoktur.

İşte Boy uzatmak için 5 ipucu

Yeterli uyku

Uyumanın boy uzamasıyla ne alakası olabilir diye söylendiğini duyabiliyorum? Şunu bilmelisin ki büyüme hormonu geceleri uyurken serbest kalır. Uyuduktan bir saat sonra zirveye ulaşır. Buna göre, büyüme hormonu üretimini en üst seviyeye çıkartmak  için her gün sağlıklı 8-9 saat uyuman gerekmektedir.

Germe egzersizleri

Esneme hareketleri boy uzamasında kritik bir madde olan büyüme hormonunun üretimini destekler. Bu egzersizleri yaparak vücudunuza büyüme hormonunu üretmesi gerektiği yönünde talimat verirsiniz. Bol su içmeyi unutmayın (dehidratasyon hormon üretimini düşürebilirsiniz).

Yeterli vitamin ve mineral tüketin

C vitamini, D vitamini ve kalsiyum da büyümeyi destekleyen üç önemli unsurdur. Besinler yanında, ek madde almak için sabah güneş ışığından faydalanabilirsin. Meyve ve süt tüketimi günlük alışkanlık haline gelmelidir. Eğer gün içinde yoğunsan, bu vitamin ve mineralleri almak için gıda takviyesi tüketebilirsin.

Kilo’na özen göster

Kilo da boy uzamasında önemli rol oynar. Şişman insanlar daha kısa görünür. Kilo almamak için yağlı ıvır zıvır yiyecekler, alkol, şeker ve meşrubat gibi gıdalardan kaçınmalısın. Bu yöntem boy uzamasını tetikleyecek bir yöntem olmasa da hiç olmazsa uzun boylu görünmeni sağlayacaktır.

Masaj yapın

Masaj yapmak vücudu doğru pozisyonlandırabilmek için önemlidir. Örneğin: vücudunuzu ayak ekseninde pozisyonlandırmak, vücut üzerinde oluşan baskıyı azaltacak ve duruş bozukluklarını gidermende yardımcı olacaktır.

boy uzatmak için 5 ipucu ile boyum hemen uzar mı?

boy uzatmak ve 5 ipucuYukarıda doğal yollardan boyu uzatmak için gerekli birkaç ipucunu vermeye çalıştım. Verilen yöntemler bir saatte, bir günde boyu uzatmak için yeterli değil tabiki. Yazının başında da belirttiğim gibi kararlı ve sabırlı bir biçimde çalışmalısınız. Boy uzatmak için uygulanması gereken daha özel taktiklerde var. Yukarıda anlatılanlarla bu özel yöntemler birleştirildiğinde olumlu sonuçlar almak mümkündür.

Bu özel yöntemlerin anlatıldığı “Boy uzatma formülü” e-kitabı oldukça etkili bir kaynak gibi gözüküyor. Yapılması gerekenleri tek bir kaynak altında bulabilir ve kitapta verilen egzersiz, beslenme programları sayesinde düzenli bir çalışma ritmi yakalayabilirsiniz. Boy uzatmak için hazırlanmış olan bu kitap boy uzatmak için 5 ipucu yazısında anlatılanlardan çok daha detaylıdır. E-kitap fiyatını öğrenmek ve “boy uzatma formülü” hakkında bilgi almak için BURAYA tıklayın.

Benzer Konular:

12 Comments

 1. Benim yasim 22 bu boy uzatma formülü yinede yardimci olurmuki bana?

 2. BEN 11 YAŞINDAYIM BÜYÜMEM NE ZAMAN DURUR?

  • Büyümen ergenliğin sonuna kadar devam eder

  • Bulu çağına gelince olur bende 11yaşındayım tatlım

 3. BOYUM UZAMIYO

 4. ben 13 yaşındayım adet görmeye başlayalı baya oldu( 2 yıla yakın)ama düzenli değil arkadaşım benden daha gç oldu benden daha fazla oldu neyse kilom 54.4 boyum158.5 sizce daha uzarmıyım

  • Merhaba bende seninle aynı boyda ve yaştayım. Bende uzamayı çok istiyorum ve araştırdım ergenlik döneminde kızlarda 20-25 cm uzama görülüyormuş. Bu uzamanın %94 ü 14 yaşında tamamlanıyor ve bu yaştan sonra kızlarda en fazla 7 cm kadar uzama oluyormuş. Tabi bu ailede ki boy uzunluklarına göre bireyin sağlığına ve yaşam tarzına göre (yediklerimiz,duruşumuz,uyku düzeni,vs.) de çeşitlilik gösterebiliyormuş. 😉

  • Aynen ya ben de 12 yaşındayım ben de adet olalı 1 yıl oldu benimki de düzenzis boyum da 1.54 kilom 48 ve 1 yıl önce de boyum bu kadardı resmen herkes benden uzun onları artık kıskanmaya başlıyorum offf

 5. Yaşım 24 bu yaştan sonra boyum uzarım ve boyum 170 cm

 6. Arkadaslar kesinlikle umutsuzluga kapılmayın ben ergenlıke gırdıgıimde boyum 155 ancaydı ama suan 163 felanım duzenli olarak zıplarsanız boyunuz uzar 😃

 7. Arkadaşlar boyum 1.75 14yaşındayım kilom 60 ama 45gibi gözüküyorum özellikle öğrenciler yazın uzar çünki bayağı yatarla bunun etkiside çok fazla

 8. ben Güreşciyim cok fazla agırlıga girdim daha 15 yaşındayım uzamam durmuşmudur

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir